СБУ блокувала на Хмельниччині видобуток корисних копалин на території заповідника

Фото: https://www.facebook.com/ssu.khmelnitsky
Служба безпеки України блокувала схему розкрадання природних ресурсів на Хмельниччині. Зловмисники здійснювали незаконну розробку надр на території природно-заповідного фонду.
 
За даними слідства, місцева приватна компанія, основним видом діяльності якої є видобуток корисних копалин загальнодержавного значення, їх переробка та експорт, самовільно захопила земельні ділянки загальною площею близько 5 га.
 
Попри те, що значна частина ділянки відноситься до природно-заповідного фонду, зловмисники організували на ній видобуток гіпсу та вапняку, не маючи необхідних для цього дозволів.
 
За попередньою оцінкою фахівців, з родовищ протиправно вивезено понад 30,5 тисяч тонн корисних копалин. Збитки, завдані державі від цієї діяльності перевищують 430 млн грн.
 
СБУ ініціювала низку експертиз для встановлення загальних збитків держави, включно з тими, що завдані екосистемі регіону.
 
У ході 10 обшуків, проведених в офісних та виробничих приміщеннях компанії та за адресами мешкання підприємців, вилучено документи, що підтверджують протиправну діяльність.
 
Тривають слідчі дії у межах кримінального провадження розпочатого за ч.2 ст.197-1 (самовільне зайняття земельної ділянки та самовільне будівництво) та ч.3 ст. 240 (порушення правил охорони або використання надр) Кримінального кодексу України для з’ясування усіх обставин та причетних до оборудки осіб.
 
Викриття протиправної діяльності здійснювало Управління Служби безпеки України в Хмельницькій області спільно з Головним слідчим управлінням Національної поліції України за процесуального керівництва Спеціалізованої екологічної прокуратури Офісу генерального прокурора.
Приєднуйтесь до нашого каналу у Viber та Telegram
Поділіться в соціальних мережах:

Популярне