Сім із десяти жителів Хмельниччини мають борги за газ

Фото: https://kremenets.city/

На теренах Хмельницької області цьогоріч на 8 млн грн зросли прострочені зобов’язання населення за спожите блакитне паливо. Збільшення заборгованості пов’язане з наслідками пандемії та вжитими заходами для її подолання.

Зокрема, подоляни за використаний у січні-вересні 2020 року газ винні майже 393 млн грн. У порівнянні з серпнем ця сума «покруглішала» ще на 50 млн грн. Натомість, тогорічні борги за дев’ять місяців становили 385 млн грн.

До того ж зросло і число боржників. Наразі понад 307 тис. жителів Хмельниччини накопичили протерміновані платежі, проти 304 тис. торік. Таким чином вчасно не сплачують за блакитне паливо більше 74% клієнтів ТОВ «Хмельницькгаз Збут».

Історичний досвід свідчить, що під час опалювального сезону українці щороку накопичують борги, а після завершення холодів поступово погашають їх. Проте нині сплата просідає занадто стрімко.

За даними Асоціації постачальників енергоресурсів, в Україні спостерігається катастрофічне падіння рівня розрахунків за спожитий газ побутовими споживачами. Так, у вересні 2020 року за блакитне паливо розрахувалися лише 40% домогосподарств держави. Щоправда, впав і рівень оплати інших комунальних послуг загалом. У вересні подоляни погіршили розрахунки за «комуналку» на понад 11% у порівнянні з минулим роком.

У Асоціації зазначають, що наявна ситуація ставить під загрозу існування всієї системи забезпечення газом населення України. Без надходження своєчасних оплат від споживачів газове господарство країни, що і так перебуває не в найкращому стані, занепаде, а досвідчені кадри, які вміють працювати з ним, будуть втрачені через невиплати зарплат.

«Звісно, зростання заборгованості є прямим наслідком пандемії Covid-19 і прийнятого в березні 2020 року закону про заходи, спрямовані на запобігання поширенню коронавірусної хвороби. Адже під час карантину жодному жителю області не припинили газопостачання, а також не нарахували пеню за невчасну оплату, – констатує директор ТОВ «Хмельницькгаз Збут» Андрій Левицький. – Через це значна кількість громадян елементарно перестала платити за спожитий енергоресурс. Попри законодавчу заборону на відключення боржників під час пандемії, такі дії несумлінних споживачів все одно заведуть у глухий кут. Адже після завершення карантину нам доведеться стягувати належні суми примусово, а це покладе на плечі відповідачів додаткові витрати на судовий розгляд справи та втручання в разі необхідності Державної виконавчої служби».

Втім, аби уникнути перспектив судової тяганини, жителі Хмельниччини, які винні кошти за спожитий газ, можуть укласти договори реструктуризації боргів. Ця можливість дозволить сплатити прострочені суми рівними частинами на визначених договором умовах.

За словами Андрія Левицького, у ТОВ «Хмельницькгаз Збут» завжди індивідуально розглядають кожен випадок та ставляться з розумінням до складних обставин сьогодення, тому і пропонують споживачам, які не можуть розрахуватися за блакитне паливо одразу, «розстрочку» на сплату боргів. Однак необхідно також пам’ятати, що від вчасної сплати за використаний енергоресурс, залежить надійність та безперебійність газопостачання всієї області.

Нагадаємо, ТОВ «Хмельницькгаз Збут» вже більше п’яти років працює на регіональному енергетичному ринку та завжди надійно виконує свої зобов’язання.

Приєднуйтесь до нашого каналу у Viber та Telegram
Поділіться в соціальних мережах:

Популярне