Справа про замах на вбивство поліцейського: суд ухвалив вирок

81
Фото: court.gov.ua

Ізяславський районний суд визнав винним обвинуваченого у закінченому замаху на вбивство працівника правоохоронного органу у зв’язку із виконанням цим працівником службових обов’язків. Та призначив йому покарання у виді 12 років позбавлення волі. Також суд стягнув з нього на користь потерпілого понад 300 тисяч гривень моральної і матеріальної шкоди.

Вирок суду став розв’язкою подій, які відбулися 9 січня 2018 року у Полонному. Того вечора потерпілий повертався зі служби в цивільному одязі. Біля пам’ятника Лесі Українки компанія молодих людей якраз розпивала алкоголь. Дільничний зробив зауваження. У відповідь – 32-річний полончанин, який знав поліцейського попросив відійти з ним в сторону. Вже наодинці почав агресивно поводитися та погрожувати вбивством. Офіцер попередив, що викличе поліцію. У відповідь обвинувачений вдарив його у груди саморобним ножем. Поліцейський дійшов до таксі й поїхав в лікарню.

У суді обвинувачений свою вину визнав. Пояснив, що наміру вбивати поліцейського не мав, як і претензій до нього. Просто хотів поговорити про працевлаштування на службу в поліцію. А офіцер грубо відреагував.

«Потерпілий при допиті повідомив суду, що конфлікт між ними С. спровокував. А згодом і наніс удар ножем в область грудної клітки потерпілого саме через службову діяльність останнього. Будь – яких інших претензій до нього обвинувачений не висував. Такі покази потерпілого узгоджуються з іншими доказами по справі. Підстави ставити їх під сумнів у суду відсутні. При цьому суд бере до уваги, що під час судового розгляду не встановлено наявності між потерпілим та обвинуваченим конфліктів на побутовому чи іншому ґрунті, не пов’язаному із виконанням своїх службових обов’язків», – зазначає у вироку суд.

При призначенні покарання суд врахував, що інкримінований злочин є особливо важким. Вчинений у стані алкогольного сп’яніння.

«На думку суду, покарання у вигляді позбавлення волі буде справедливим. Необхідним і достатнім для виправлення С. та запобігання вчиненню ним нових кримінальних правопорушень», – констатує суд.

Вирок не набрав законної сили і може бути оскаржений до апеляційного суду.

Прес-служба Хмельницького апеляційного суду

Приєднуйтесь до нашого каналу у Viber та Telegram
Поділіться в соціальних мережах:

Популярне