Старокостянтинівський та Деражнянський молокозаводи оштрафували за виробництво недоброякісної продукції

Фото: https://www.epravda.com.ua/

Антимонопольний комітет України прийняв рішення у другому блоці справ, які були розпочаті після масштабного дослідження молочної продукції. Загальна сума штрафів, які були накладені на шістьох виробників, перевищила 111,5 млн грн, повідомляє сайт відомства.

Про це повідомляє пресслужба АМКУ.

За результатами розслідування виявлено низку виробників, які виготовляли суміші з невідомими складниками та називали таку продукцію «маслом». Окремі ж бізнесмени вдавалися до заміни молочних жирів рослинними й у іншій продукції. Зокрема, Комітет виявив невідповідність жирів у складі твердих сирів.

Такі «немасло» та «несир», окрім магазинів та ринків, могли потрапляти у школи, дитсадки, інтернати, лікарні, пансіонати, ВНЗ.

На жаль, для деяких виробників пріоритетом у діяльності є можливість здобути переваги перед іншими конкурентами та бажання збільшити свій дохід. Через це вони заплющують очі на порушення законодавства про захист від недобросовісної конкуренції, проявляють неповагу до споживача. А їхня продукція – навіть може становити загрозу здоров’ю людей.

З точки зору закону, вершкове масло та твердий сир є традиційними молочними продуктами, до складу яких не можуть входити жири та білки немолочного походження. При наявності будь-яких інших жирів, крім молочних, така продукція вже не може називатися ані «сиром», ані «маслом». На виробників, що поширювали інформацію, яка вводить в оману громадян 10 грудня рішеннями АМКУ були накладені штрафи:

  • ДП «Старокостянтинівський молочний завод» (Хмельницька обл.) – 84 892 000 млн грн.
  • ТОВ «Деражнянський молочний завод» (Хмельницька обл.) – 9 459 200 млн грн.
  • ТОВ «Вівальді Д» (Дніпропетровська обл.) – 6 900 000 млн грн.
  • ТОВ «Інтер-мол» (Дніпропетровська обл.) – 4 022 000 млн грн.
  • ТОВ «ОМПК «Славія» (Сумська обл.) – 3 500 000 млн грн.
  • ТОВ «Іва-арт» (Івано-Франківська обл.) – 2 800 000 млн грн.
Приєднуйтесь до нашого каналу у Viber та Telegram
Поділіться в соціальних мережах:

Популярне