Суд зобов’язав ТВК повторно встановити результати голосування до Хмельницької районної ради

Фото: суд

У Хмельницькому суд зобов’язав районну територіальну виборчу комісію провести повторний перерахунок підсумків голосів з виборів депутатів Хмельницької районної ради у межах територіальних округів №1 та №5, а відтак повторно встановити результати голосування з виборів депутатів Хмельницької районної ради в єдиному багатомандатному виборчому окрузі. Як повідомила ОПОРІ голова ТВК, комісія визнала позов і не подаватиме апеляційну скаргу на рішення суду.

До Хмельницького окружного адміністративного суду звернувся кандидат у депутати Хмельницької районної ради від партії «Команда Симчишина» Анатолій Панчук. У позові до Хмельницької районної ТВК він зазначав про розбіжності в сумах голосів виборців, які можна побачити в протоколах сільських, селищних та міських ТВК у межах територіальних округів № 1 та №5 та тими, що внесені у протоколи про підсумки голосування у зазначених виборчих округах Хмельницькою районною ТВК.

Кандидат, зокрема, вказав, що сума голосів, які виборці віддали за партію «Опозиційна платформа – За життя» в територіальному виборчому окрузі №1 згідно з відомостями з протоколів Красилівської міської, Антонінської та Теофіпольської селищних, Заслучненської та Щиборівської сільських ТВК, становить 1269. Натомість у протоколі Хмельницької районної ТВК записана цифра 1419.

Що стосується виборчого округу №5, то сума голосів виборців за партію «Опозиційна платформа – За життя», зазначених в копіях протоколів Деражнянської міської, Вовковинецької, Віньковецької, Летичівської селищних та Зіньківської сільської ТВК, складає 1013. При цьому в протоколі районної ТВК про підсумки голосування з виборів депутатів Хмельницької районної ради у межах територіального округу №5 вказана цифра 1113. 

З огляду на це кандидат просив скасувати постанови та протоколи районної ТВК про встановлення результатів виборів депутатів Хмельницької районної ради в єдиному багатомандатному виборчому окрузі та про підсумки голосування з виборів депутатів Хмельницької районної ради у межах територіальних округів №1 та №5, а відтак зобов’язати комісію після повторного перерахунку голосів встановити результати виборів депутатів Хмельницької районної ради в єдиному багатомандатному виборчому окрузі.

У понеділок, 16 листопада, Хмельницька районна ТВК подала відзив на позовну заяву. У відзиві комісія вказала, що визнає заявлені позовні вимоги, оскільки припустилася технічної помилки в момент занесення відомостей із протоколів про підсумки голосування в систему «Електронний кабінет».

Того ж дня  Хмельницький окружний адміністративний суд розглянув позовну заяву кандидата Анатолія Панчука та частково задовольнив позов.

Отже, згідно з рішенням суду Хмельницька районна ТВК повинна провести повторний перерахунок підсумків голосів з виборів депутатів Хмельницької районної ради у межах територіальних округів №1 та №5, а відтак повторно встановити результати голосування з виборів депутатів Хмельницької районної ради в єдиному багатомандатному виборчому окрузі.

Як повідомила в коментарі ОПОРІ голова Хмельницької районної територіальної виборчої комісії Ольга Багінська, комісія не подаватиме апеляційної скарги на рішення суду, оскільки була допущена технічна помилка в електронному кабінеті.

«Опрацювавши дані в протоколах, ми дійсно виявили ось такі нюанси, які вплинули на результат, тому буде винесено уточнюючий протокол і все буде з’ясовано», – зазначила голова ТВК.

Приєднуйтесь до нашого каналу у Viber та Telegram
Позначки:  
Поділіться в соціальних мережах:

Популярне