Транспортна революція в дії: у Хмельницькому в автобусах запустили тестування безготівкової оплати

Фото: ілюстративне

6 липня 2026 року, у громадському транспорті Хмельницького офіційно розпочався тестовий етап впровадження системи безготівкового розрахунку за проїзд у малогабаритних автобусах приватних перевізників. Відтепер пасажири мають можливість оплачувати поїздки за допомогою безконтактних банківських карток, електронних квитків, а також смартфонів чи інших гаджетів із підтримкою технології NFC. Про це повідомив заступник Хмельницького міського голови Микола Ваврищук.

За інформацією профільного заступника мера, на першому етапі масштабного розгортання системи сучасні електронні валідатори вже встановлені та повноцінно функціонують у 96 малогабаритних автобусах, які обслуговують міські маршрути. Процес автоматизації пасажирських перевезень триває у високому темпі: до кінця поточного тижня обладнання для безготівкової оплати буде інтегроване та стане доступним ще у понад 40 транспортних засобах.

Микола Ваврищук підкреслив, що запуск валідаторів у приватних маршрутках є плановим стратегічним кроком міської влади в межах підготовки Хмельницького до повного переходу на виключно безготівкову систему розрахунків у всьому громадському транспорті міста. Орієнтиром та успішним прикладом для реформи став досвід хмельницьких тролейбусів, де пасажири вже тривалий час користуються винятково електронними засобами оплати, що дозволило повністю детінізувати доходи транспортної сфери.

Очільники транспортного управління міськради наголошують на важливості активної адаптації містян до оновлених умов проїзду вже зараз, під час тестового періоду. Впровадження валідаторів не лише підвищить комфорт щоденних поїздок хмельничан, а й забезпечить прозорий облік пасажиропотоку, чіткий контроль за фінансовими надходженнями перевізників та оптимізацію міських маршрутів відповідно до реальних потреб громади.

Приєднуйтесь до нашого каналу у Telegram
Поділіться в соціальних мережах:

Популярне