Цьогоріч у Хмельницькому водопостачання може подорожчати двічі: з 1 квітня та з 1 липня

Фото: ілюстративне

У цьому році у Хмельницькому вода може подорожчати у два етапи: з 1 квітня та з 1 липня. Такі плани озвучувала національна комісія з регулювання у сферах енергетики й комунальних послуг.

«В проєкті постанови Нацкомісії пропонували у два етапи здійснити підвищення тарифів на послуги. На першому етапі з 1 квітня пропонували встановити ціну 16, 34 гривень за послуги водопостачання, 14.31 гривня послуга водовідведення. З першого липня пропонували сплачувати 20,15 гривні за послуги водопостачання і 20,40 гривень за водовідведення», – розповів заступник директора з фінансово-економічних питань Хмельницькводоканалу Олексій Лункін.

За його словами, із 2021 року хмельничани платять 14, 17 гривень за кубометр водопостачання та 13,22 гривні за куб водовідведення. Ці тарифи — збиткові, бо минулого року суттєво подорожчала електроенергія та паливно-мастильні матеріали, йдеться у матеріалі Суспільного.

«Понад 50% наших витрат — електроенергія. До прикладу, за 2023 рік вартість електричної енергії збільшилась по нашому підприємству на 32 мільйони. Витрати на паливно-мастильні матеріали від бази 2021 року, зросли майже у два рази, вартість реагентів зросла на 40-50%. Якщо найближчим часом не будуть відкореговані тарифи в галузі водопровідно-каналізаційного господарства, підприємство зможе перейти або на погодинну подачу води, або — не знаю. Зупиниться», — говорить чоловік.

Як розповів Олексій Лункін, підприємство не має права самостійно підвищувати тарифи, але має підтримувати в належному стані всі мережі водопостачання і водовідведення, насосні станції, очисні споруди, ліквідовувати аварійні ситуації й проводити планово-попереджувальні роботи.

Тож підприємство наразі збиткове, каже Олексій Лункін: за 2023 рік Хмельницькводоканал зазнав збитків від основного виду діяльності на 63 мільйони. Триматися на плаву підприємству допомагає місцева влада, розповідає заступник директора, але покривати такі збитки з бюджету неможливо. За 2023 рік відсоток оплати по підприємству склав 97 відсотків. За січень 100%, але за попередні роки є близько 80 мільйонів заборгованості від населення.

Приєднуйтесь до нашого каналу у Telegram
Поділіться в соціальних мережах:

Популярне