У Дунаївцях закрили дві школи через менінгіт

Фото: delo.ua

Сьогодні, 8 жовтня, у Дунаївцях дві школи (№1 та №3) закрили на карантин. Відповідне рішення прийняла комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій при райдержадміністрації. Навчання призупинене на тиждень. Інформує сайт “Є”.

«Приводом до закриття навчальних закладів став менінгіт, на який захворіло четверо школярів – двоє з школи №1 та двоє з школи №3. Загалом, за останні тижні в районі зафіксовано шість випадків захворюваності на цю небезпечну недугу. Двоє дорослих захворіли на менінгіт в одному із сіл Дунаєвецького району. Щодо дітей, то вони наразі госпіталізовані до Хмельницької інфекційної лікарні. Двом поставили заключний діагноз – серозний менінгіт. Ще двом дітям діагнозу не встановили. Навчання у школах, у яких навчалися ці учні, призупинене на тиждень. Там проводитиметься дезінфекція приміщення, яка включає вологе прибирання з спецзасобами та провітрювання. Навчання у двох інших школах – №2 та №4 триває», – розповіла завідувач відділення організації епідеміологічних досліджень ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України» Тетяна Федак.

Станом на 8 жовтня у Хмельницькій інфекційній лікарні перебуває дев’ятеро людей, яким поставили попередній діагноз – менінгіт. Про це повідомила заступник головного лікаря медуставнови Нінель Марцонь.

«З усіх захворілих – один дорослий, вісім дітей. Четверо дітей з Дунаївців, всі інші – з Хмельницького. Попередні діагнози хворих – ентеровірусні менінгіти. Стан пацієнтів середнього ступеня важкості. Двоє дітей перебувають в реанімації», – розповіла Нінель Зільфредівна.

Довідка:

Менінгіт – це запалення захисних оболонок головного або спинного мозку людини. Бактеріальна або вірусна інфекція, що потрапляє до спинномозкової рідини (ліквору), яка циркулює у порожнинах головного та спинного мозку, та зазвичай викликає запальний процес. Однак причинами менінгіту можуть стати і певні травми, рак, вживання деяких лікарських препаратів, а також інші види інфекцій. Тому важливо виявити причину менінгіту, адже це найважливіший фактор для призначення правильного та ефективного лікування.

Приєднуйтесь до нашого каналу у Viber та Telegram
Поділіться в соціальних мережах:

Популярне