У Хмельницькому безкоштовно реабілітують поранених бійців

Фото: https://suspilne.media/

115 військовослужбовців, котрі отримали поранення при виконанні бойових завдань під час повномасштабного вторгнення, безкоштовно проходять відновлення в одному із реабілітаційних центрів Хмельницького.

Як це відбувається, Суспільному розповіла медична директорка центру Ольга Сорокопуд.

На прийомі у лікарки-невролога військовослужбовець Олександр Маковей. Чоловік учасник АТО/ООС. На початку повномасштабного вторгнення добровольцем пішов на війну.

“9 червня під Сєвєродонецьком отримав поранення. Міна прилетіла і пошкодила мені ногу, багато осколків було у м’яких тканинах: живіт, легені й на нозі перебило кістку, це те, що довгий час не дає мені повноцінно відновитися”, — розповідає військовослужбовець.

У реабілітаційному центрі Олександр займається місяць. Та вже бачить результати відновлення.

“Я вже почав відчувати праву ногу, я її не відчував. На правій нозі почав відчувати пальці та це, в першу чергу, мене радує, бо скоро відновлюся і буду повноцінною людиною, зможу займатися спортом і продовжувати захищати Україну”, — розповідає Олександр Маковей.

Лікар фізичної та реабілітаційної медицини Сергій Королик розповідає з якими пораненнями найчастіше звертаються військові.

https://suspilne.media/

“Військові приходять найчастіше з мінно-вибуховими та осколковими пораненнями. Дуже важкі, багато зон поранень та об’єм поранень, тому з ними важко працювати, потрібні час та їх мужність”, — розповідає лікар.

Окрім реабілітації, каже лікар, надають психологічну допомогу бійцям.

“Їм вона потрібна в першу чергу. Спочатку ми надаємо психологічну підтримку, а вже потім ставимося до них, як до наших пацієнтів. Важкість в тому, що ці бійці дуже важкі. Час потрібен, щоб їх відновлювати. Бійцям потрібна воля і спроможність перенести такі складні обставини, в які вони потрапили, але ми справляємось”, — розповідає Сергій Королик.

Кожного дня, впродовж півтора місяця, військовослужбовець із позивним “Дикий” займається у реабілітаційному центрі. Говорить про свої поранення.

“Мінно-вибухова травма лівої гомілки, 6-7 осколкових поранень по нозі від стегна до низу, і кілька великих рваних ран наскрізних в самій гомілці”, — розповідає військовослужбовець.

Після відновлення, каже військовий, продовжить обороняти Батьківщину.

“Ми це питання з реабілітологами навіть обговорили, щоб якомога швидше поставити на ноги. Сергій Валерійович пояснив, що при постійних вправах, при постійних навантаженнях це можливо”, — розповідає військовослужбовець з позивним “Дикий”.

“З початку повномасштабного вторгнення ми прийняли рішення допомагати нашим військовим, пораненим абсолютно безкоштовно. На період з березня по листопад обстежено понад 115 військових, надано послуг 446. Сюди входять реабілітація, консультація і до обстеження”, — розповідає лікарка-невролог Ольга Сорокопуд.

Важливо якомога раніше звернутися до реабілітаційного центру, аби пришвидшити відновлення, каже медична директорка центру Ольга Сорокопуд.

“Потрібно працювати не лише з нервами, які будуть відновлюватися після оперативних втручань. Ми працюємо з м’язами, зв’язками, ми працюємо на загоєння ран. Тому одразу після оперативних втручань ми рекомендуємо звертатися, це пришвидшить процес одужання і відновлення”, — пояснює Ольга Сорокопуд.

Безкоштовну реабілітацію пораненим війковим у медцентрі надаватимуть до повної перемоги України та після неї.

Приєднуйтесь до нашого каналу у Viber та Telegram
Поділіться в соціальних мережах:

Популярне