У Хмельницькому кандидатка закликала студентів вишу, в якому викладає, агітувати за неї

Фото: https://youtu.be/4uahLG6Y7QY

У Хмельницькому кандидатка на посаду міського голови, яка також є деканом факультету Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії, але перебуває у відпустці, закликала студентів цього вишу знайти по 5 друзів, які б проголосували за неї, а також ставити лайки на її сторінці в Facebook.

У відео, яке ОПОРА отримала від студентів Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії ввечері 15 жовтня, кандидатка на посаду міського голови Хмельницького від партії «Слуга народу» й одночасно декан цього вишу Інна Ящук звертається до студентів: 

«Я простягаю вам руку дружби, як завжди, і хочу попросити вас, щоб ви, як в мене на руці 5 пальців, знайшли 5 друзів кожен з вас за мене проголосувати. Хочу просити вас, щоб ви сьогодні взяли свій блокнот, і знайшли 5 друзів, і попросили їх проголосувати за мене: бабусі, дідусі, родичі, знайомі. Спасибі вам величезне. Я думаю, що це для вас не складно. Для вас це буде шанс мати свого мера і разом зі мною перемогти у цьому тяжкому нерівномірному бої. Це перше. І друге хочу попросити. Заходьте, будь ласка, кожен день на сторінку в фейсбук політичну і ставте лайк, щоб ми довели, що не лише ферми ботів можуть керувати нами. А лайк – це означає моя підтримка, в мене є підтримка в лиці групи ФІЛ-33 Н. Спасибі вам величезне, і чекаю вашої допомоги. Без вас я потону, врятуйте мене! Дякую ще раз!»

З приводу відео ОПОРА звернулася по коментар до самої Інни Ящук

«Я офіційно у відпустці. В мене вчора була зустріч о 9 годині вечора. Я просто запропонувала студентам, хто хоче зі мною зустрітися, і студенти відгукнулися. Я не обліковувала, хто там був, кого не було, 5 чоловік чи 10. Вони приєднувалися, хто хотів, з різних груп… Тих студентів, які змогли зайти за цим Zoom-посиланням, я попросила, що є правило протягнутої руки: якщо людині потрібна допомога, то вона простягає руку. І я їм сказала, що я, як своїм друзям, ви мене знаєте, як ніхто краще, я прошу у вас допомоги. Якщо серед ваших друзів є ваші родичі, попросіть, розкажіть по мене, тому що з 19 числа ми входимо в червону зону і в мене доступу до людей не буде, я хочу, щоб ви попрацювали моїми друзями і розповіли своїм близьким про мене», – пояснила кандидатка.

На запитання ОПОРИ, чи не вважає вона таке своє прохання тиском на студентів, Інна Ящук зазначила: 

«Який може бути тиск? Я просто по-людськи просила. Я не казала: дайте мені телефони або я вас проконтролюю. Я всім повідомила, що на теперішній час я у відпустці, що перебуваю у виборчому процесі. Жодного слова, яке б тягнуло за собою тиск чи якийсь додатковий контроль, чи якийсь вплив. До речі, на цю зустріч я не запросила жодного викладача, чи куратора групи, чи свого заступника. Я робила це одноосібно».

Кандидатка також зазначила, що планує зустріч зі студентами і сьогодні, 16 жовтня, ввечері, оскільки не всі студенти, які мали бажання її послухати, змогли долучитися до вчорашньої відеоконференції.

«Попри те що кандидатка перебуває у відпустці і не вважає своє прохання тиском на студентів, її звернення до людей, які, по суті, є залежними від неї, може сприйматися ними по-іншому. Тому закликаємо кандидатів не використовувати ресурси за місцем роботи для передвиборчої агітації», – наголошує координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Хмельницькій області Андрій Попик.

У частині 12 статті 57 Виборчого кодексу України зазначено, що кандидатам на відповідних виборах, які займають посади, у тому числі за сумісництвом, в органах виконавчої влади, органах влади Автономної Республіки Крим та органах місцевого самоврядування, державних, комунальних підприємствах, закладах, установах, організаціях, військових частинах (формуваннях), забороняється залучати для передвиборної агітації або використовувати для будь-якої роботи, пов’язаної з проведенням передвиборної агітації, підлеглих їм осіб, службовий транспорт, зв’язок, устаткування, приміщення, інші об’єкти та ресурси за місцем роботи, а також використовувати службові чи виробничі наради, збори колективу для проведення передвиборної агітації.

Нагадаємо також, що відповідно до частини 3 статті 31 Закону України «Про освіту» керівництву закладів освіти, педагогічним, науково-педагогічним і науковим працівникам, органам державної влади та органам місцевого самоврядування, їх посадовим особам забороняється залучати здобувачів освіти до участі в заходах, організованих релігійними організаціями (крім закладів освіти, визначених частиною другою цієї статті) чи політичними партіями (об’єднаннями), крім заходів, передбачених освітньою програмою.

Приєднуйтесь до нашого каналу у Viber та Telegram
Поділіться в соціальних мережах:

Популярне