У Хмельницькому районі втопилися двоє рибалок

Фото: ДСНС

На Хмельниччині рятувальники вилучили з води тіла двох чоловіків. Сталося це 12 лютого. О 9-ій годині до Служби порятунку надійшло повідомлення від чергового відділку поліції про те, що на поверхні водойми у селі Стреків Вовковинецької громади виявлено тіла двох рибалок без ознак життя.

Бійці ДСНС за допомогою надувного човна та мотузки дістали тіла двох чоловіків 1961 та 1964 років народження та передали їх правоохоронцям для встановлення причин та обставин трагічного випадку.

Аби не допустити нещасних випадків на водоймах, рятувальники наголошують:

1. Безпечним для пішохода вважається лід, товщина якого – не менше 7 см.
2. Якщо товщина льоду менша за 7 см, – виходити на нього категорично забороняється.
3. Заборонено наступати на потемнілі ділянки льоду, найнебезпечніший –каламутний, непрозорий і білий лід.
3. Міцність льоду перевіряють товстою палицею (жердиною), ударяючи нею 2-3 рази в одне і те саме місце якнайдалі від себе.
4. Категорично забороняється випробовувати міцність льоду ударами ніг.
5. Переходячи замерзлу водойму, слід користуватися прокладеними стежками.
6. Ступаючи замерзлою водоймою, слід бути обережним, уважно стежити за його поверхнею, обходити небезпечні й підозрілі місця.
7. Дітям забороняється самостійно виходити на лід або кататися на льоду без нагляду дорослих.
8. Під час підлідного лову риби не рекомендується одночасно пробивати багато лунок на невеликому майданчику, скупчуватись у групи. Рибалки повинні пробивати ополонки на відстані 4-5 м одна від одної.
9. Кожен рибалка повинен мати з собою міцну мотузку довжиною 12-15 метрів із великою глухою петлею на кінці, а також тримати поруч з лункою дошку або велику гілку.
10. Заборонено виходити на кригу в нічну пору доби.

Це правила, які диктує багаторічний досвід з опиранням на велику кількість трагічних наслідків, що трапились на льоду. Пам’ятаючи та дотримуючись їх, ви зможете вберегтися від небезпеки на вкритій кригою водоймі.

Приєднуйтесь до нашого каналу у Viber та Telegram
Поділіться в соціальних мережах:

Популярне