У Хмельницькому “зелені відходи” на полігоні прийматимуть безкоштовно

1
Фото: atbrovary.org

«Зелені відходи» називають основними утворювачами несанкціонованих звалищ, гілля та відходів з городів приватного сектору. Люди складують таке сміття зазвичай біля контейнерних майданчиків та на тротуарах, газонах. Хоча плата за вивезення листя, відходів з городів та гілля не входить до складу тарифу на вивезення твердих побутових відходів.  Про це повідомляє прес-служба міської ради.

Спалення такого сміття теж не вихід, адже дим забруднює повітря. За такі порушення передбачено штраф для фізичних осіб від 340 до 1260 грн.

«Спецкомунтранс» не має підстав для здійснення навантаження та вивезення гілля, листя та «зелених відходів» з території майданчиків та загальноміської території. Куди ж подіти зелені відходи, розповів начальник міського управління ЖКГ Василь Новачок.

1

khm.gov

«По-перше, власники приватних домоволодінь можуть компостувати листя та відходи з городів у компостних ямах на власних земельних ділянках. По-друге можна власним транспортом вивезти листя на територію полігону твердих побутових відходів. І третій варіант – замовити спецтехніку для вивозу листя на територію полігону ТПВ. Від фізичних осіб прийом листя та «зелених відходів» буде безкоштовним», – цитують у прес-службі Василя Новачка.

Подібна ситуація з гіллям – можна вивезти власним транспортом, замовити транспорт або орієнтуватися на дати вивозу сміття «Спецкомунтрансом» із власного мікрорайону. Раз на два місяці буде така можливість – дату приїзду техніки та працівників комунального підприємства буде повідомлено квартальним та власникам приватних будинків.

«Листя та гілля на полігоні будемо приймати безкоштовно, але виключно від фізичних осіб – власників приватних будинків – за умови, що воно буде посортовано, а не змішане з іншими відходами», – додав начальник управління.

 

Приєднуйтесь до нашого каналу у Viber та Telegram
Поділіться в соціальних мережах:

Популярне