В Хмельницькому підприємства та організації зобов’язані забезпечувати своєчасну очистку від снігу

Фото: https://khm.gov.ua/

Від вчора комунальні служби міста борються із сніговими заметами на дорогах і пішохідних зонах міста. До роботи залучена комунальна техніка та двірники. Згідно з Правилами благоустрою території міста Хмельницького, підприємства, установи, організації зобов’язані забезпечувати своєчасну очистку від снігу та льоду закріпленої за ними території.

Інформує Хмельницька міська рада.

Через погіршення погодних умов, Управління з питань екології та контролю за благоустроєм міста звертається до керівників підприємств, установ, організацій усіх форм власності, фізичних осіб-підприємців, орендарів приміщень з проханням забезпечити своєчасну очистку від снігу, льоду та посипку протиожеледними засобами прилеглих територій (тротуарів, пішохідних доріжок, сходинок тощо).

Водночас нагадує, що Правила благоустрою території міста Хмельницького є обов’язковими для виконання як органами державної влади та місцевого самоврядування, так і підприємствами, незалежно від їх відомчого підпорядкування та форм власності. Згідно з документом, підприємства, установи, організації усіх форм власності, фізичні особи-підприємці, в тому числі орендарі приміщень зобов’язані забезпечувати своєчасну очистку від снігу та льоду закріпленої за ними території, дотримуючись таких правил:

– роботи з очистки від снігу та льоду розпочинати з настанням снігопаду;

– від снігу та льоду насамперед очищати тротуари, дороги до під’їздів житлових будинків, місць зупинок пасажирського транспорту, люки водопровідних і каналізаційних колодязів;

– в період ожеледиці тротуари, переходи через вулиці, місця зупинок пасажирського транспорту, спуски, підйоми посипати фракційними та іншими протиожеледними матеріалами. Посипати протиожеледними засобами сніг та лід на тротуарах;

– регулярно, з додержанням правил безпеки, проводити очистку дахів від снігу та льодових бурульок;

– вивозити зібрані з прилеглих територій сніг та лід власними силами спеціалізованих підприємств або на умовах договору.

Посадові особи підприємств, установ, організацій усіх форм власності, фізичні особи-підприємці, у тому числі орендарі приміщень, несуть відповідальність за невиконання заходів з благоустрою, а також за дії чи бездіяльність, що призвели до завдання шкоди майну та/або здоров’ю громадян, на власних та закріплених за ними територіях, відповідно до закону та цих Правил.

За порушення Правил благоустрою території міста Хмельницького передбачена адміністративна відповідальність (ст.152 Кодексу України про адміністративні правопорушення) – штраф для юридичних осіб становить від 850 до 1700 грн, для фізичних – від 340 до 1360 грн.

Приєднуйтесь до нашого каналу у Viber та Telegram
Поділіться в соціальних мережах:

Популярне