В Нетішині змінили назви декількох вулиць

Фото: Виконавчий комітет Нетішинської міської ради
Рішенням 30 сесії Нетішинської міської ради, яка відбулась 4 листопада, прийнято рішення про зміну назв вулиць.
 
  • У Нетішині: проспект Курчатова – на проспект Героїв України, вулицю Михайлова – на вулицю Чорновола;
  • у Старому Кривині: вулицю Чкалова – на вулицю Героїв України, вулицю Мічуріна – на вулицю Козацька, провулок Чкалова – на провулок Героїв України, провулок Мічуріна – на провулок Козацький.
 
Відповідно до чинного законодавства та рішення Нетішинської міської ради, виконавчий комітет міської ради звертатиметься до Хмельницької регіональної філії ДП «Національні інформаційні системи» Міністерства юстиції України щодо внесення нових назв вулиць до словників Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.
 
Мешканці Нетішинської МТГ схвалюють рішення міської ради, разом з тим їх цікавлять процедурні питання, пов’язані з перейменуванням вулиць.
 

Виконавчий комітет Нетішинської міської ради

Чи потрібно вносити зміни щодо реєстрації місця проживання?

Законодавство не передбачає обов’язку вносити подібні відомості, оскільки зміна назви вулиці не є зміною реєстрації місця проживання. Перереєстрацію місця проживання особи можна здійснити під час обміну паспорта чи зміни прізвища, тобто коли виникає безпосередня потреба.

Чи обов’язково вносити зміни до документів на нерухомість?

Документи, що засвідчують право власності на нерухомість, залишаються чинними у випадку зміни назви вулиці, на якій вони розташовані.
 
У випадку перейменування вулиці, на якій розміщена нерухомість, українським законодавством не передбачена необхідність внесення змін до документа про право власності на нерухоме майно, зокрема свідоцтва про право власності, свідоцтва про право на спадщину, договору купівлі-продажу, дарування тощо.
 
В той же час, у разі потреби, власник майна, стосовно якого відбулися зміни, має право звернутися до органу державної реєстрації прав на нерухоме майно із заявою про внесення змін.
 
Які потреби маються на увазі? Наприклад, необхідність купівлі-продажу чи дарування нерухомості. Отож, якщо власник бажає продати, подарувати або передати у спадок свою нерухомість, у документах, які будуть оформлюватися на нового власника, вже буде вказана нова назва.
 

Виконавчий комітет Нетішинської міської ради

Чи потрібно змінювати відомості про місцезнаходження юридичної особи?

Зміна відомостей про місцезнаходження юридичної особи та фізичної особи підприємця підлягає державній реєстрації відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань».
 
Перейменування вулиці місцезнаходження юридичної особи є зміною місцезнаходження юридичної особи, що передбачає необхідність внесення відповідних змін в установчі документи, змін до відомостей про фізичну особу-підприємця, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, повідомлення банківських установ і контрагентів про зміну реквізитів у діючих договорах, виготовлення нової печатки, бланків тощо.
 
У той же час, законодавство не встановлює граничних термінів для проведення зміни відомостей щодо місцезнаходження, а отже, суб’єкт господарювання сам може вирішувати, коли необхідно провести реєстрацію змін.
 
Відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» адміністративний збір не справляється за проведення державної реєстрації змін, що вносяться до установчих документів благодійних організацій та юридичних осіб, пов’язаних із прийняттям Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки».
 
Коли вступить рішення міської ради в дію і за чиї кошти виготовлятимуться вказівники змінених назв вулиць?
Рішення міської ради вступило в дію після підписання його міським головою. Нові вказівники виготовлятимуться управителями будинків чи ОСББ ( хто в якому будинку господарює), власниками приватних обійсть у Старому Кривині, за кошти місцевого бюджету – загальні вказівники перейменованих назв вулиць.
 
Приєднуйтесь до нашого каналу у Viber та Telegram
Поділіться в соціальних мережах:

Популярне