В області розпочали роботу над підвищенням рівня вакцинації населення

Фото: https://www.adm-km.gov.ua/

Вчора заступниця голови облдержадміністрації Оксана Ситницька провела нараду, у ході якої було обговорено шляхи підвищення рівня охоплення вакцинацією населення області.

Особлива увага приділена питанню вакцинації дітей, що відвідують організовані дитячі колективи.

Як зауважила Оксана Ситницька, епідемія COVID-19 внесла свої корективи і в цю сферу охорони здоров’я, адже більшість людей намагаються без нагальної потреби лікувальні заклади не відвідувати. Це вплинуло на кількість планових візитів до сімейних лікарів та педіатрів, а тому знижується і рівень вакцинації дітей. Вона зазначила, що така ситуація є неприпустимою, адже карантин не є причиною для відмови від планових щеплень. Такі хвороби, як кір, дифтерія чи правець нікуди не зникли і залишаються такими ж небезпечними, як і до епідемії коронавірусу. Саме тому, наголосила посадовиця, зараз необхідно активізувати роз’яснювальну роботу як з лікарями, так і з населенням, аби запобігти можливим спалахам інфекцій в області.

Директор Департаменту охорони здоров’я ОДА Олександр Худенко повідомив, що у МОЗ також дотримуються позиції, що вакцинація має відбуватися відповідно до затверджених графіків, а відвідування організованих дитячих колективів можливе лише у випадку, коли дитина вакцинована або має медичні протипокази для вакцинації. Він наголосив, що це питання наявності колективного імунітету, а отже – і колективної безпеки.

Приєднуйтесь до нашого каналу у Viber та Telegram
Поділіться в соціальних мережах:

Популярне