В умовах карантину Хмельницька АЕС працює стабільно

Фото: ХАЕС

Хмельницька АЕС працює стабільно, персонал підприємства дотримується профілактичних заходів для запобігання поширенню коронавірусу. На цьому наголосив генеральний директор ВП ХАЕС Андрій Козюра, звертаючись до персоналу підприємства, жителів міста-супутника та зони спостереження ХАЕС.

Зокрема, А. Козюра зазначив, енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 1010 МВт. На енергоблоці №1 на завершальній стадії тривають ремонтні роботи з відновлення турбогенератора. Усі параметри роботи енергоблоків знаходяться у встановлених межах безпечної експлуатації. Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.

З метою запобігання поширенню захворювання, викликаного новим типом коронавірусу на Хмельницькій АЕС введено в дію низку профілактичних, протиепідемічних та санітарно-гігієнічних заходів. Наразі не працюють заклади соціальної сфери: басейн, спорткомплекс, дитяча спортивна школа. На підприємстві вжито заходів щодо захисту персоналу. Посилено санітарно-гігієнічний та дезінфекційний режим усіх автотранспортних засобів, виробничих та офісних приміщень, харчоблоків і контрольно-пропускних пунктів. Для перевезення оперативного персоналу використовуються окремі автобуси. Максимальну кількість персоналу планується виводити для роботи з дому, залучати до роботи персонал, лише безпосередньо необхідний для технологічних процесів. Усі оперативні наради переведені у режим селекторних, активно впроваджується електронний документообіг.

За словами генерального директора, двері приміщень за маршрутами пересування персоналу, за можливості, залишаються відкритими, щоб запобігти передачі вірусу через дотик. Це здійснюється з урахуванням нормативних вимог, що не  впливає на протипожежну, фізичну та радіаційну безпеку АЕС. З 18 березня 2020 року скасовуються перевезення персоналу в місто на обідню перерву, щоб зменшити перебування значної кількості людей у транспорті.

З 18 березня 2020 року буде обмежено в’їзд та виїзд населення у/з м. Нетішин як місто-супутник Хмельницької АЕС. На організованих блокпостах буде забезпечене цілодобове чергування уповноважених осіб. Люди, які зареєстровані, проживають та працюють у Нетішині зможуть безперешкодно перетинати на автомобілях облаштовані блокпости, розмістивши на склі транспортного засобу тимчасові перепустки. Такі перепустки можна отримати в оперативно-черговій службі у міській раді, на ХАЕС, у 3-му Державному пожежно-рятувальному загоні, а також у працівників поліції.

На Хмельницькій АЕС створена оперативна група, яка цілодобово моніторить епідеміологічну обстановку, знаходиться у постійному контакті з міською владою, медико-санітарною частиною, щоденно приймає коригуючі заходи. Загалом, на  ХАЕС посилено контроль за станом здоров’я працівників при здійсненні пропускного режиму та при проведенні передзмінних медичних оглядів оперативного персоналу.

Працівники повинні суворо дотримуватися основних профілактичних заходів, а це гігієна рук і кашлю, утриматися від контактів з особами, які мають симптоми респіраторних захворювань, не торкатися обличчя руками. А в разі виникнення симптомів захворювання, таких як лихоманка, кашель, ломота в тілі тощо, негайно звернутися у медичний заклад.

Насамкінець, генеральний директор закликав усіх бути відповідальними, слідкувати за станом здоров’я, суворо дотримуватись карантинних заходів:

«Жоден із вжитих заходів не буде дієвим, якщо кожен працівник не буде свідомо дотримуватись елементарних правил особистої гігієни у побуті і на робочому місці», – наголосив Андрій Козюра.

За інформацією ХАЕС

Приєднуйтесь до нашого каналу у Viber та Telegram
Поділіться в соціальних мережах:

Популярне