Верховний Суд України поставив остаточну крапку

Фото: Апеляційний суд Хмельницької області

Верховний Суд України у складі колегії суддів Касаційного господарського суду задоволив касаційну скаргу Хмельницького обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України.

Як повідомлялось раніше, Відділення зобов’язало Хмельницьку міську раду припинити антиконкурентні дії. Хмельницька міська рада встановила заборону на розміщення нових та розширення існуючих тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності, що не передбачено і не відповідає вимогам чинного законодавства та може призвести до обмеження конкуренції. На території міста Хмельницького суб’єктами господарювання розміщено 337 тимчасових споруд. Встановлення повної заборони розміщення тимчасових споруд надає перевагу суб’єктам господарювання, які вже їх встановили, та створює бар’єри входження на ринок новим суб’єктам господарювання. Дії Хмельницької міської ради були визнані порушенням законодавства про захист економічної конкуренції у вигляді антиконкурентних дій органів місцевого самоврядування, які можуть призвести до недопущення конкуренції.

Хмельницька міська рада рішення не виконала, тому Відділення звернулось до суду з позовом про зобов`язання ради виконати рішення Відділення.

23 липня 2019 року Верховний Суд України задоволив касаційну скаргу Відділення, залишивши в силі рішення Господарського суду Хмельницької області від 20.02.2019 та скасувавши постанову Північно-західного апеляційного господарського суду від 16.05.2019.

Приєднуйтесь до нашого каналу у Viber та Telegram
Поділіться в соціальних мережах:

Популярне