З понеділка в області діятиме 6 черг погодинних відключень

Фото: ілюстративне

У відповідності до «Інструкції про складання і застосування графіків погодинного відключення електроенергії» із змінами, що затверджені наказом Міненерго від 11.11.2022 року № 384 – всіх споживачів області поділено на 6 черг. Крім того, інструкція регламентує те, що на період дії воєнного стану та протягом 12 місяців після його припинення чи скасування, максимальна тривалість перерви в електропостачанні споживачів під час застосування ГПВ не може перевищувати шість годин. Але з можливим відхиленням в сторону збільшення – не більше, ніж на одну годину, незалежно від температури зовнішнього повітря.

Відповідно, відключення з понеділка, 30 січня, відбуватимуться із врахуванням цього розподілу та інструкції.

Запровадження шести черг дасть змогу більш справедливо здійснювати відключення та трохи збільшити час розподілу електричної енергії – детальніше у Графіку погодинних відключень.

Зверніть увагу, наразі Графік погодинних відключень розрахований на схему «6 на 3», тобто відключення триватимуть 6 годин, після чого електрична енергія розподілятиметься 3 години. Причиною такої схеми є ворожі масовані атаки на енергетичні об’єкти. В об’єднаній енергосистемі зберігається суттєвий дефіцит електричної енергії.

Як тільки ситуація поліпшиться та на Хмельницьку область доведуть більший ліміт – Графік погодинних відключень буде змінено під схему «4 на 4» або ж «4 на 12» (друга цифра це кількість годин розподілу електричної енергії).

Звісно можлива похибка при перемиканні черг в межах 20-40 хвилин. Технічно неможливо гарантувати відключення/включення рівно о зазначеній годині. Потрібно враховувати, що не всім обладнанням можна керувати дистанційно, досить часто оперативно-виїзним бригадам необхідно доїхати до енергооб’єкту та виконати оперативні перемикання з дотриманням вимог охорони праці.

Шановні споживачі, будь ласка, знайдіть у оприлюднених файлах свою адресу.

До 30 січня відключення відбуватимуться, як і раніше, за Графіком погодинних відключень, який містить чотири черги.

Приєднуйтесь до нашого каналу у Telegram
Поділіться в соціальних мережах:

Популярне