За заборонену літературу житель Хмельниччини сплатить 17 тис. грн штрафу

Жінка отримала 8,5 років ув'язнення за вбивство свого співмешканця
Фото: суд

Судили чоловіка за зберігання і збут книг, не рекомендованих до ввезення в Україну. Речові докази – 6 книг – суд ухвалив знищити.

Про це інформують в апеляційному суді області, передає Depo.Хмельницький.

Городоцький районний суд затвердив угоду про визнання винуватості, укладену між  прокурором відділу Хмельницької обласної прокуратури та підозрюваним у зберіганні та перевезенні з метою збуту, а також збуті творів, що пропагують культ насильства і жорстокості, расову, національну чи релігійну нетерпимість та дискримінацію (ч.1 ст.300 Кримінального кодексу України), визнав останнього винним у пред’явленому обвинуваченні та призначив йому узгоджене сторонами покарання у виді 17 000 гривень штрафу. Речові докази – 6 книг – суд ухвалив знищити.

За вироком, 57-річний вчитель з Городоцького району в невстановлений досудовим розслідуванням час купив шість книг Харківського видання, 2007 року, які відповідно до “Переліку книжкових видань, зміст яких спрямований на ліквідацію незалежності України, пропаганду насильства, розпалювання міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі, вчинення терористичних актів, посягання на права і свободи людини”, розміщеному на офіційному сайті Державного комітету телебачення і радіомовлення України, належать до таких, що не рекомендовані до ввезення в Україну.

Книги, які не відповідають вимогам законодавства України у сфері суспільної моралі, оскільки містить інформацію, яка пропагує ідеологію фашизму (нацизму, расизму), розпалює національну та релігійну ворожнечу, принижує та ображає єврейську націю та інші нації за національною ознакою, пропагує неповагу до національних і релігійних святинь, він зберігав в гаражі. 12 листопада цього року привіз дві книги в середмістя Сатанова, де продав молодій жінці за 300 гривень. Того ж дня правоохоронці провели за місцем проживання чоловіка обшук і в гаражі виявили та вилучили ще 4 таких книги.

Під час досудового слідства між прокурором відділу Хмельницької обласної прокуратури та підозрюваним була укладена угода про визнання винуватості. Сторони дійшли згоди щодо правової кваліфікації дій обвинуваченого за ч.1 ст.300 КК України, він визнав свою вину в повному обсязі, розкаявся у скоєному. Також сторони узгодили покарання у виді штрафу.

У судовому засіданні обвинувачений і захисник просили затвердити угоду про визнання винуватості. Прокурор також не заперечив проти її затвердження.

Суд зазначає, що чоловік обґрунтовано обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 300 КК України, свою вину визнав, розуміє наслідки укладення угоди та наполягає на її затвердженні, тож підстав для відмови в затвердженні угоди не встановлено.

“Узгоджена прокурором і обвинуваченим міра покарання – штраф у розмірі 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17000 грн., відповідає загальним засадам призначення покарання, інтересам суспільства не суперечить, визначена у межах санкції  1 ст. 300 КК України, та, на думку суду, є справедливою, необхідною і достатньою для виправлення (обвинуваченого) та запобігання вчинення ним нових кримінальних правопорушень”, – ідеться у вироку суду.

Приєднуйтесь до нашого каналу у Viber та Telegram
Поділіться в соціальних мережах:

Популярне