Зовнішня реклама на Хмельниччині: агітація з порушеннями та зіпсовані білборди

Фото: www.oporaua.org

Упродовж минулого тижня в одномандатних виборчих округах №190 та №189 ОПОРА фіксувала зовнішню агітацію, розміщену з порушеннями, і факти псування білбордів партії та потенційного кандидата.

У містах Славуті та Шепетівці, що належать до виборчого округу №190, 21 червня ОПОРА виявила три білборди Радикальної партії Олега Ляшка без вихідних даних, визначених у виборчому законодавстві. Білборди розміщені в Славуті на площі Шевченка, поблизу автовокзалу, та на перехресті вулиць Соборності й Миру; в Шепетівці – на проспекті Миру, 48, поряд з магазином «Подолянка».

Оскільки постанова про реєстрацію кандидатів у народні депутати України, включених до виборчого списку Радикальної партії, була прийнята ЦВК 19 червня 2019 року, спостерігач ОПОРИ написав звернення щодо порушення до правоохоронних органів.

www.oporaua.org

www.oporaua.org

У частині 7 статті 69 Закону України «Про вибори народних депутатів України» зазначається, що друковані агітаційні матеріали повинні містити відомості про їх замовника, установу, що здійснила друк, або вказівку, що друк здійснено з використанням обладнання, що належить партії, їх тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск. Розміщення агітаційної продукції без вказаних вихідних даних забороняється відповідно до частини 23 статті 74 Закону України «Про вибори народних депутатів України».

Згідно зі статтею 212-13 КУпАП розповсюдження (рознесення, вивішування, роздавання) під час виборчого процесу друкованих матеріалів передвиборної агітації, які не містять відомостей про установу, що здійснила друк, їх тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск, або у яких така інформація означена неправильно чи неповно, а так само організація такого розповсюдження – тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від трьох до п’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від двадцяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

У виборчому окрузі №189 на білборді кандидата в народні депутати Вадима Лозового, який спостерігачі ОПОРИ виявили 20 червня, вихідні дані наявні – їх наклеїли на агітаційні матеріали. Водночас станом на 21 червня у наданому ОПОРІ в ЦВК переліку кандидатів, які відкрили свої виборчі фонди, прізвища Вадима Лозового не було. При цьому частина 8 статті 68 Закону України «Про вибори народних депутатів України» визначає, що кандидат у депутати в одномандатному окрузі фінансує із коштів свого виборчого фонду заходи і матеріали передвиборної агітації та розміщення політичної реклами на власну підтримку. Заборонено використання кандидатами у депутати, партіями – суб’єктами виборчого процесу під час фінансування передвиборної агітації інших коштів, крім коштів виборчих фондів (пункт 4 частини 5 статті 3 Закону України «Про вибори народних депутатів України»).

www.oporaua.org

www.oporaua.org

Два зіпсовані білборди партії «Європейська Солідарність» спостерігач ОПОРИ зафіксував 21 червня при виїзді з міста Славути, на трасі в напрямку міста Шепетівки. На рекламних носіях було перекреслені обличчя Петра Порошенка та слова «НАТО І ЄС».

www.oporaua.org

www.oporaua.org/

Ще один зіпсований білборд, цього разу чинного нардепа і потенційного кандидата Андрія Шиньковича, який оголосив про свій намір балотуватися, зафіксували 20 червня в окрузі №189. Як зазначив помічник народного депутата Євгеній Лозінський, він припускає, що «це зробили зловмисники з олігархічної команди». Сам Андрій Шинькович відреагував на інцидент дописом у Facebook.

www.oporaua.org/

www.oporaua.org/

«Оскільки станом на час, коли були виявлені зіпсовані білборди, ЦВК не зареєструвала кандидатів від партії «Європейська Солідарність» та Андрія Шиньковича як кандидата, можемо розцінювати їх псування як хуліганство. Натомість пошкодження саме агітації уже підпадає під частину 2 статті 157 Кримінального кодексу – перешкоджання діяльності суб’єкта виборчого процесу, що поєднане з пошкодженням майна», – пояснив Андрій Попик, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Хмельницькій області.

Згідно з частиною 1 статті 70 Закону України «Про вибори народних депутатів України» партія, кандидати у депутати від якої зареєстровані у загальнодержавному окрузі, кандидати у депутати мають право розпочати свою передвиборну агітацію з дня, наступного за днем прийняття виборчою комісією рішення про реєстрацію кандидатів у депутати. Ведення передвиборної агітації до початку і після закінчення визначених Законом строків забороняється.

ОПОРА вже повідомляла про пошкодження білбордів «Європейської Солідарності» в Ужгороді та на Чернігівщині.

За коментарями звертайтеся:
Андрій Попик, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Хмельницькій області
тел.: 097 935 13 90
e-mail: popyk@opora.org.ua

 

Приєднуйтесь до нашого каналу у Viber та Telegram
Поділіться в соціальних мережах:

Популярне