На дільниці у мікрорайоні Озерна люди не можуть знайти себе у списках

На дільниці у мікрорайоні Озерна люди не можуть знайти себе у списках
Фото: Ангеліни Мовчан YE.UA

У Хмельницькому та Красилові люди не знаходять себе у списках виборців, в окремих випадках – навіть попри отримані запрошення. Крім того, на дільниці в Хмельницькому спостерігачі ОПОРИ зафіксували спробу проголосувати за дорученням.

У Хмельницькому, на виборчій дільниці №681452 (ТВО №188), понад 20 осіб, за інформацією спостерігачів ОПОРИ, не виявили себе у списках виборців, хоча проживають за однією адресою уже тривалий час – від 4 до 20 років і раніше голосували на цій дільниці.

Громадяни звернулися до виборчої комісії зі скаргами.

Люди, які не знайшли сеье у списках виборців, звертались до комісії із скаргами Фото: ОПОРА

Люди, які не знайшли сеье у списках виборців, звертались до комісії із скаргами Фото: ОПОРА

Аналогічні ситуація трапилась і м.Красилів.

Відповідно до частини 1 статті 31 Закону України «Про вибори Президента України» органи ведення Державного реєстру виборців складають попередні списки виборців для звичайних виборчих дільниць відповідно до Закону України «Про Державний реєстр виборців», а також виготовляють іменні запрошення, передбачені частиною 2 статті 32 цього Закону.

Внесення змін до уточненого списку виборців на звичайній виборчій дільниці здійснюється головою, заступником голови та секретарем дільничної виборчої комісії. У день голосування зміни до уточненого списку виборців не вносяться (частини 1 і 3 статті 31 Закону України «Про вибори Президента України»).

Спробу порушити закон спостерігачі ОПОРИ зафіксували на дільниці №681429 (ТВО №188) у м. Хмельницькому: мати і син, маючи доручення, хотіли проголосувати за батька, однак виборча комісія не дозволила їм цього зробити. Жінка вимагала в комісії роз’яснень, чому не може проголосувати за дорученням, оскільки, за її словами, нотаріус, який видав доручення, гарантував їй таку можливість. Згідно з частиною 1 статті 8 Закону України «Про вибори Президента України» кожен виборець голосує на виборах Президента України особисто. Голосування за інших осіб, а також передача виборцем права голосу будь-якій іншій особі забороняються.

Нагадаємо, що станом на 15:00 в Хмельницькій області на дільниці прийшли 46,94% виборців.

Приєднуйтесь до нашого каналу у Viber та Telegram
Поділіться в соціальних мережах:

Популярне