За порушення продажу тютюну та алкоголю підприємці втратили понад 5 мільйонів гривень

За порушення продажу тютюну та алкоголю підприємці втратили понад 5 мільйонів гривень
Фото: baltalife.org

Працівники управління контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів ГУ ДФС у Хмельницькій області цьогоріч провели ряд заходів щодо виявлення порушень у сфері торгівлі алкогольними та тютюновими виробами на території населених пунктів краю. Загалом в ході контрольно-перевірочних заходів фіскали здійснили виявили і задокументували 450 порушень Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів». Загальна сума штрафних санкцій –5,1 мільйона гривень.

Зокрема, було виявлено 59 випадків торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами без відповідних ліцензій. Сума штрафних санкцій склала 1,1 мільйона гривень. 271 випадок торгівлі алкогольними напоями за цінами, нижчими за встановлені мінімальні оптово-відпускні або роздрібні – 2,7 мільйона гривень. 13 випадків торгівлі тютюновими виробами за цінам вищими ніж встановлені виробниками або імпортерами таких тютюнових виробів – 189 тисяч гривень, 3 випадки роздрібної торгівлі алкоголем через електронний контрольно-касовий апарат, не зазначений у ліцензії тощо.

Також було виявлено 55 випадків продажу алкогольних напоїв чи тютюнових виробів особам, які не досягли 18-ти років. Через це порушники позбавилися загалом 374-ох тисяч гривень у вигляді штрафних санкцій та 42-ох ліцензій на торгівлю.

Аби спонукати підприємців до сумлінності й суворого дотримання правил торгівлі підакцизною продукцією й забезпечити встановлення на алкогольно-тютюновому ринку цивілізованих рамок, працівники фіскальної служби не припиняють проводити активні заходи, співпрацюючи з головами об’єднаних територіальних громад та керівниками райдержадміністрацій.

Наразі на Хмельниччині ліцензовано 4085 закладів торгівлі, через які здійснюють роздрібну торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами 2676 суб’єктів господарювання. У структурі надходжень від ліцензування роздрібної торгівлі понад 84 відсотки припадає на заклади торгівлі у містах області. В цілому у січні-жовтні поточного року до місцевих бюджетів області від плати за ліцензії надійшло 20,1 мільйона гривень. Це на 1,8 мільйона гривень перевищує індикативний показник.

Приєднуйтесь до нашого каналу у Viber та Telegram
Поділіться в соціальних мережах:

Популярне