На Ізяславщині скажений лис забіг на подвір’я

Фото: Вікка

Як повідомили у Хмельницькому лабораторному центрі, в селі Плужне Ізяславського району на одне з подвір’їв домогосподарства забіг лис, який покусав домашніх собак. Лиса було знищено та утилізовано, а голову направлено на дослідження. Біопроба матеріалу дала позитивний результат – сказ у лиса підтверджено лабораторно. В осередку сказу проведено комплекс профілактичних заходів: господар собак приймає повний курс антирабічних щеплень в хірургічному відділенні центральної районної лікарні, домашні собаки знищені; в населеному пункті проводяться щеплення проти сказу домашніх тварин.
З 01.01.2018року за медичною допомогою з приводу покусів та обслинення тваринами в Ізяславську центральну районну лікарню звернулося 49 осіб, що на 10 осіб більше, ніж за аналогічний період минулого року. Від гострих зубів та кігтів постраждало в поточному році 8 дітей та 41 дорослий, серед них – 21 жінка та 28 чоловіків.
За меддопомогою здебільшого звертаються міські жителі (31 особа), адже в місті безпритульних тварин завжди більше. Поодинокі випадки покусів безпритульними тваринами мали місце в селах Хотень І, Ульянівка, Тишевичі, Кіндратка, Мокрець, Білогородка, Борисів.
Ушкодження постраждалим нанесли в 38 випадках – собаки (10-відомі, 28-невідомі), в 7 випадках – коти (4-відомі,3-невідомі), по 1 випадку – ондатра, щур, миша.
Для 40 постраждалих осіб (81,6 % від кількості осіб, що звернулися) призначено курс профілактичного лікування, в тому числі чотирьом особам комбінований курс (антирабічний імуноглобулін + антирабічна вакцина), при тому, що за весь минулий рік профілактичне щеплення проти сказу було проведено лише тридцяти особам.
Всі знають, що сказ – небезпечна інфекційна хвороба. Вірус сказу у хворої тварини виділяється зі слиною і при попаданні в організм людини при укусі, подряпинах чи мікротравмах, захворювання на сказ в людини може розвинутися, згідно літературних даних, навіть протягом року. Ось чому слід уникати контакту з безпритульними тваринами, уважно ставитися до власних тварин і при будь-якій зміні звичайної поведінки домашнього улюбленця краще звернутися за допомогою до фахівців,не пробуючи рятувати тварину самотужки. Якщо ж отримали будь-яке ушкодження шкірних покривів, яке нанесла тварина – обов’язково зверніться за меддопомогою, попередньо промивши подряпини чи рану водою з милом. Ні в якому разі не можна знищувати тварину, яка нанесла пошкодження, адже від того, чи здорова ця тварина залежатиме, чи потрібно буде постраждалому робити профілактичні щеплення від сказу чи ні. Це захворювання можна лише попередити, а не вилікувати. Тому слід бути обачними.

Приєднуйтесь до нашого каналу у Telegram
Поділіться в соціальних мережах:

Популярне