Керівництво ТОВ «ГРАНД ПОМОЛ» не дозволяє екологам провести перевірки

Фото: https://khmeln.dei.gov.ua/

З листопада 2020 року спеціалісти Державної екологічної інспекції у Хмельницькій області, щонайменше, три рази здійснювали виїзд на ТОВ «ГРАНД ПОМОЛ», що знаходиться в місті Кам’янець-Подільський, з метою проведення планового та позапланового заходів державного нагляду (контролю) дотримання вимог природоохоронного законодавства.

Позапланові перевірки мали відбутись на підставі звернень громадян та Погодження Держекоінспекції України. Проте керівництво підприємства, всупереч діючому законодавству України, безпідставно не допускає державних інспекторів з охорони навколишнього природного середовища до проведення заходів державного нагляду (контролю).

Але новий Закон України «Про основні засади державного нагляду (контролю)» обіцяє створити умови для швидкого реагування контролюючих органів у разі порушень суб’єктами господарювання вимог законодавства. Зокрема, у новій редакції Закону передбачено, що органи державного нагляду (контролю) будуть мати право звертатись до суду у разі створення перешкод посадовим особам органів державного нагляду (контролю) суб’єктами господарювання під час здійснення заходів державного нагляду (контролю).

Звісно, закон ще не прийнято і він може бути прийнятий в іншій редакції. Та сподіваємось, що дане питання якнайшвидше врегулюється на законодавчому рівні.

Нагадаємо, 28 липня 2021 року, на черговому засіданні Уряд схвалив декілька законопроектів, покликаних перезавантажити систему перевірок бізнесу та створити сприятливий бізнес-клімат в Україні.

Приєднуйтесь до нашого каналу у Viber та Telegram
Поділіться в соціальних мережах:

Популярне