Хмельницький посів перше місце в Україні у рейтингу «Індекс конкурентоспроможності обласних центрів 2021»

Фото: https://sapiens.com.ua/
До трійки українських міст із найбільш сприятливим бізнес-кліматом та ефективним економічним урядуванням входять Хмельницький, Івано-Франківськ та Львів.
 
Як повідомляє Укрінформ, про це свідчать результати дослідження «Індекс конкурентоспроможності міст України (ІКМ) 2021».
 
Дослідження провели компанія Info Sapiens у співпраці з Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій за підтримки Програми USAID “Конкурентоспроможна економіка України”.
 
За його результатами, перше місце в рейтингу посіло місто Хмельницький, набравши 67,65 бала зі 100 можливих, що є найвищим показником серед українських міст.
 
До групи з високим ІКМ увійшли ще 10 міст: Івано-Франківськ (65,41), Львів (64,75), Мукачево (64,61), Бахмут (64,55), Тернопіль (64,47), Вінниця (63,75), Маріуполь (62,27), Олександрія (62,22), Мелітополь (61,02) та Чернігів (59,96). Українська столиця посіла 30-те місце із 50,27 бала.
 
Загалом до рейтингу увійшли 45 міст – 24 обласних центри та 21-не місто із населенням понад 73 тис. осіб.
Індекс було складено на основі 10 компонентів для оцінки різних аспектів конкурентоспроможності міст.
 
Серед них – започаткування бізнесу; доступ до публічного майна; прозорість та відкритість даних; вартість дотримання законодавства; податки та збори; неформальні платежі та корупція; безпека ведення бізнесу; лідерство міської влади; ресурси для розвитку та підтримка інновацій.
 
Під час дослідження фахівці компанії Info Sapiens опитали 7 454 керівників суб’єктів підприємницької діяльності, з них 3 735 – з підприємств – юридичних осіб та 3 719 фізичних осіб – підприємців. Збором статистичних та адміністративних даних займався Інститут економічних досліджень та політичних консультацій.
 
«Головним завданням Мінекономіки є поліпшення ведення умов бізнесу, створення нових робочих міст, а також залучення інвестицій. Тому наявність відповідного індексу дає можливість міністерству більш адресно формувати майбутню політику та почути думку місцевого бізнесу», – прокоментував начальник управління Міністерства економіки Олександр Білянський.
 
ІКМ 2021 УКР
Приєднуйтесь до нашого каналу у Viber та Telegram
Поділіться в соціальних мережах:

Популярне