На водоймах Причорномор’я тривають спільні наукові дослідження

Фото: https://khm.darg.gov.ua/

Оцінка та прогнозування запасів водних біоресурсів, для забезпечення їх збереження та раціонального використання, є більш ефективними за комплексного екосистемного підходу, коли враховуються усі існуючі вагомі фактори, що можуть прямо впливати на водні біоресурси або стан середовища їх існування.

Інформує Хмельницький рибоохоронний патруль

Саме тому для Інституту рибного господарства, екології моря та океанографії Держрибагентства (ІРГЕМО) є важливою співпраця з науковими установами Національної академії наук України, зокрема Інститутом морської біології та Інститутом гідробіології. Ці наукові установи вже багато років вивчають біорізноманіття водних екосистем, виконуючи відповідні фундаментальні дослідження.

Так, на минулому тижні фахівці ІРГЕМО спільно з науковцями Інституту гідробіології НАН України обстежили декілька водойм у межах території Нижньодністровського національного природного парку (озеро Біле, ділянки р. Дністер та р. Турунчук). У ході заходів ідентифіковано нерестовища коропа та карася сріблястого, наразі нерест цих видів триває.

https://khm.darg.gov.ua/

Водночас у північній частині Дністровського лиману зареєстровано значну кількість рибоїдних птахів – рожевого пелікану та великого баклану. Оцінка чисельності популяцій цих видів є важливою в аспекті визначення їх прямого впливу (як хижаків) на риб.

Спеціалістами проведено також вимірювання глибини озера Біле та ділянок плавнів під час збільшення скидів з Дубоссарського водосховища.

У Тилігульському лимані спільно з фахівцями Інституту морської біології НАН України проведено іхтіологічні дослідження, оцінено плодючість та ступінь готовності до нересту атерини та бичка-зеленчака.

Крім того, науковцями ІРГЕМО продовжено вивчення нерестового ходу оселедця на річці Дунай.

Дякуємо колегам з наукових установ за плідну співпрацю, яка, безумовно, допоможе як у збереженні біорізноманіття, так і у справі регулювання рибальства у застережний спосіб.

Приєднуйтесь до нашого каналу у Telegram
Поділіться в соціальних мережах:

Популярне