Топ-5 корупційних схем Західної України: на чому крадуть в Хмельницькій області?

Фото: ГО “Антикорупційний штаб”

Відтепер українці можуть краще розібратись в корупційних схемах. В цьому допоможе збірник “100 корупційних схем в регіонах України”.

В Міжнародний день боротьби з корупцією громадські організації “Антикорупційний Штаб” та “Разом проти корупції” публічно представили нове дослідження, що покликане висвітлити найбільші корупційні схеми України. Які з них поширені в Західній Україні?

Активісти стверджують, що найбільше зловживань у Волинській, Рівненьскій, Тернопільській, Івано-Франківській, Львівській, Закарпатській, Хмельницькій та Чернівецькій областях спостерігається у таких сферах: комунальні підприємства, природні ресурси, медицина, школи, закупівлі.

“Корупція в регіонах України є масштабною та болючою проблемою. Як показало наше дослідження, дуже багато сфер діяльності в нашій країні потерпають від корупційних схем і ситуація є різною в залежності від регіону. В Полтавській області це може бути зловживання в транспортній галузі та на закупівлях, а в Хмельницькій – це корупція в медицині та на комунальних підприємствах” – зазначає керівниця проєкту, представниця ГО “Антикорупційний Штаб”, Ольга Іванова.

Одним з прикладів корупції в Хмельницькій області є справа з підкупу голови Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру посадовцями головного управління Держгеокадастру у Хмельницькій області. На початку грудня 2020 року було затримано двох осіб, які намагались підкупити голову Держгеокадастру кількома траншами, загальна сума яких становить 52 тисячі доларів. Серед затриманих був в.о. територіального управління Держгеокадастру у Хмельницькій області та посередник. Підкуп мав вирішити питання про видачу наказів про виділення земельних ділянок підставним особам.

Збірник “100 корупційних схем в регіонах України” створений для інформування українців про можливості зловживань, хабарництва та інших проявів корупції в країні на місцевому рівні. В дослідженні розкриті більше 30 сфер життєдіяльності, в яких найчастіше громадяни України можуть зіткнутись з корупційними схемами. 

З дослідженням “100 корупційних схем в регіонах України” можна ознайомитися за посиланням: http://bit.ly/33Vg5io.

Знаходьте корупцію та повідомляйте Антикорупційному штабу або Разом проти корупції.

Додатково: 

Антикорупційний штаб – громадська організація, створена у 2014 році. ГО “Антикорупційний штаб” розробляє цифрові інструменти, які підвищують спроможність громадян контролювати прозорість та ефективність роботи органів місцевої влади. Метою Антикорупційного штабу є запобігання і протидія корупції, а також зменшення толерантності до корупції серед населення. 

Разом проти корупції— громадська організація, що об’єднує зусилля кращих галузевих експертів та фахівців органів влади для досягнення сталого результату у запобіганні корупції.

Додаткова інформація за телефоном +38(073)500-50-22 або на e-mail: shtab.net@gmail.com

 

Приєднуйтесь до нашого каналу у Viber та Telegram
Поділіться в соціальних мережах:

Популярне