Зайці, вовки, шакали: лісівники Хмельниччини завершили облік тварин

Понад 100 тисяч зайців, зростання чисельності вовків та небезпечна міграція шакалів. Такі підсумки обліку тварин у Подільському лісовому офісі, куди входить Хмельниччина та ще дві області. Інформує ХМ-ІНСАЙД.
У філії ДП “Ліси України” розповіли, що порівняно з минулим роком, загальна чисельність фауни у мисливських угіддях Буковини, Хмельниччини та Тернопільщини показала значні зміни. Кількість копитних тварин зросла на 7%, а чисельність пернатих побільшала більш ніж на 10%.
Так, заєць-русак продовжує утримувати лідерські позиції за чисельністю.
“За підрахунками, цьогоріч їхня кількість у лісах трьох областей становить 100 737 особин. Це свідчить про сприятливі умови для цих тварин. Проте зайці можуть завдати шкоди молодим лісовим насадженням, а також порушити баланс екосистем”, – діляться фахівці.
Серед представників фауни хутрових звірів, кількість яких також зростає, є й ті, які можуть спричиняти не тільки шкоду екосистемам, а й становлять загрозу місцевим господарствам. Якщо в минулому році в лісах Подільського лісового офісу було 138 вовків, то цьогоріч їх кількість збільшилася до 167 особин.

ДП “Ліси України”
Також спостерігається небезпечна міграція шакалів. Їх загальна чисельність в лісах Буковини та Хмельниччини досягла 31 особини. Водночас через відсутність полювання збільшилася кількість інших хижих та шкідливих звірів: лисиць, єнотів, бродячих собак. Лісівники вживають необхідних заходів для регулювання їх чисельності.
«Ми активно підтримуємо розвиток мисливських господарств, попри те, що цей напрям сьогодні є дотаційним. До прикладу, у кожному лісництві нашої філії облаштовано спеціальні «лісові їдальні», куди регулярно доставляють поживу. Загалом у лісах Буковини, Хмельниччини та Тернопільщини функціонує понад 1 000 місць для підгодівлі тварин і понад 1 300 солонців. Щорічно ми заготовляємо тони зерна, сіна та коренеплодів, виготовляє кормові віники і закуповуємо сіль», — розповідає начальник відділу мисливства, рекреації та побічного користування філії “Подільський лісовий офіс” Ігор Бурковський.

ДП “Ліси України”
Позитивну динаміку демонструють й копитні тварини. Зокрема, загальна чисельність козуль у лісах Хмельницької, Тернопільської та Чернівецької областей зросла до 7 799 особин, а популяція кабанів збільшилася до 4 575 особин. Нині ці тварини все частіше зустрічаються біля людських угідь, що несе за собою нові виклики, зокрема пошкодження сільськогосподарських культур.
Також у лісах Подільського лісового офісу нині налічується понад 50 тисяч особин пернатих.
“Цього року особливо зросла кількість фазанів — їх стало майже вдвічі більше, ніж у попередньому році. Всі ці позитивні зміни не випадкові, адже лісівники активно працюють над відновленням популяції фазанів, для яких у регіоні було створено два фазанарії. Майже тисячу фазанів уже випущено на волю”, поділились лісівники.