Застосування сучасних та ефективних технологій у ДП «Шепетівський лісгосп» – вимога часу

Фото: kmlis.gov.ua

Для покращення фінансово-економічного стану підприємства потрібно перш за все ефективно організувати виробничий процес від моменту заготівлі деревини до поставок готової продукції споживачеві. Цього року суттєво збільшилася кількість низькоякісної деревини від рубок, пов’язаних з веденням лісового господарства. Реалізовувати її в необробленому вигляді не завжди є можливість, тому Шепетівський лісгосп переробляє деревину власними силами на пиломатеріали та заготовки.

Щоб бути конкурентним на ринку, підприємство взяло напрям на оновлення обладнання. Так, у жовтні придбали вертикальну пилораму марки PRU-570/ 8 з продуктивністю 15-25 кубометрів за зміну. Її встановили на дільниці переробки деревини. Використовуватимуть це ефективне обладнання для чорнової обробки деревини.

Застосування сучасних та ефективних технологій у ДП «Шепетівський лісгосп» – вимога часу

kmlis.gov.ua

Раціональне сортування та відбір сировини для подачі в цех безпосередньо до даної пилорами та грамотно налаштована потокова лінія переробки в рази збільшать продуктивність випуску готової продукції. Адже «постав» («постав» набір з пил та металічних прокладок між пилами, де чітко задається певний один або більше пиляних розміри) певного розміру з набору пил дає можливість «розпустити» на дошку одразу всю колоду без додаткових операцій, які виконуються на стрічкових пилорамах, де необхідно з кожним разом виставляти потрібний розмір. При вертикальному розпилюванні на цій пилорамі виставлений розмір зберігається з мінімальною похибкою на допуски.

Для прикладу, при відвантаженні продукції на експорт споживач дає специфікації приблизного одного розміру, тому налаштування потрібного розміру на пилорамі в рази пришвидшує вихід готової продукції, при цьому зменшується кількість безповоротних витрат та шматкових відходів. Отож реалізація готових пиломатеріалів та заготовок для європіддонів на експорт для підприємства є економічно вигідною.

Прес-служба Шепетівського лісгоспу.

Приєднуйтесь до нашого каналу у Viber та Telegram
Поділіться в соціальних мережах:

Популярне