“Акцент”з Артуром Сторожуком: “Всім зрозуміло, що за людські гроші мер хоче просунути свою людину до парламенту”

Фото: автора

Кожному виборцю завжди цікаво що собою дійсно являє кандидат, за лаштунками  мови плаката, гасел чи панівної думки. Проект некомерційний, аполітичний, не договірний і, окрім авторських матеріалів, міститиме результати власних соціовимирів та аналітичних досліджень ХОО Інформаційно-Аналітичний центр «Акцент», і планується як дискусійний майданчик, діючий за принципом: «Для всіх, но не за когось».

До обговорень нагальних питань можуть залучатись експерти – представники інших громадських або медійних формацій, які відповідають чинникам: безпартійності, прозорості доходів та фахової досвідченості у певній галузі. За короткий термін цієї виборчої кампанії, на кожному окрузі буде відібрано 2-3 кандидата, які, за результатами нашого внутрішнього оцінювання, мають найбільші шанси здобути парламентський мандат. Саме потенційним переможцям наш медійний проект надішле додаткові запитання, відкрито заявлених на сторінках блогу, і, саме, швидкість та змістовність реакції стануть найкращим маркером народного обранця якісно та ефективно вести прямий та прозорий діалог з виборцями.

Ми повинні почати усвідомлювати власну політичну відповідальність перед майбутнім, і тому, в найкоротший термін, найкращим чином, розібратись – кому делегувати власні представницькі функції. Саме цей вибір і є основою громадянської свідомості, яку ми плануємо зробити більш інформованою, деталізованою та доповненою «живою думкою» людей, які не стали «улюбленцями» комерційних та політично заангажованих ЗМІ.

Ми не обіцяємо легких запитань і не очікуємо на прості відповіді. Ви можете не поділяти нашу думку! Але придивіться – може не так вже ми і не праві?

Розміщення фотоматеріалів виключно з відкритих джерел, або надані інтерв’юером. Адміністрація блогу не несе відповідальності за достовірність інформації в невласних матеріалах і коментарях. Політичні демотиватори та анекдотичні паралелі, які не містять прямого посилання на певного суб’єкта виборчого процесу – шануються! Оціночні судження, образи, матеріали підозрілого, явно расистського, нацистського чи ксенофобського змісту видалятимуться, без заперечень, в односторонньому порядку на розгляд адміна. Матеріали чи їх фрагменти повинні містити обов’язкове посилання на авторський ресурс.

Редакція сайту може не поділяти думку автора і не несе жодної відповідальності за змістовну частину блогу та коментарі.

Першим гостем нашого письмового блогу буде Артур Сторожук. Колишній «автомайданівець» і перманентний громадський активіст, зголосився неупереджено дати свою оцінку виборчому процесу, якості кандидатів та всього, що, на його думку, потребує кардинального втручання.

  • Оскільки, Ви прийняли рішення балотуватись на посаду Хмельницького міського голови, а це фактично весь 187 виборчий округ, то мабуть маєте власні думки, щодо кандидата, який би найбільш гідним чином представляв би Хмельницький в хмельничан у ВР?

А. Сторожук: Взагалі, і на 187 и на 188 виборчих округах балотуються доволі багато чесних і гідних людей, і кому довіряти – це справа персональна! Мені легше і правдивіше сказати за кого не потрібно голосувати. Я маю на увазі команду діючого мера. Як корінному містянину, несила далі спостерігати всі корупційні схеми та системні порушення, направлені на збагачення місцевих депутатів та чиновників. Мерство Симчишина та засилля «його команди» народила в середовищі хмельничан адекватний та стійкий спротив, який набирає обертів. Сьогодні, майже кожному очевидно, що «феєричні дійства», якими міська влада годує городян, насправді є «цирком для бідних і дурних». Інколи, навіть складаєтьсяі враження, що програму розвитку міста пишуть і реалізовують відірвані від життя підлітки. Конкурси танцю замість нормального асфальту. Центральну артерію міста – Проскурівську, в останній час ще ремонтували за часів першого керівництва Сергія Мельника. І так в усьому. Непрозорі тендери, збільшенні в кілька разів бюджети вартості будівництва об’єктів суспільного призначення, витрачання коштів громади на речі сумнівної корисності без можливості контролю. Як, наприклад, випуск риби в річку. Якби я був мером міста, в якому центральна вулиця виглядає гірше, ніж у більшості райцентрів, де в пологовому відділенні від вигляду стільців у пароділль можуть траплятися викидні, де майже 70% житлового фонду потребує ремонту, а деякі провулки помалу перетворюються на сільські «грунтовки» – я би менш за все переймався зарибленням Південного Бугу білим амуром чи ще якимись карасями. Ну, дурня якась: вигрузити в річку зарибок, аби наразі вбити його сточними водами. Тож очевидно, що якийсь «Сволотівець-псевдопатріот» за бюджетний кошт зарибив собі ставок десь на дачі чи в рідному селі, а потім, вгодовані «командою Симчишина» преса, з дурної голови розтиражувала це дійство, як подію «нечуваної корисності та необхідності». І така дурня кругом: треба ремонт в школі – замість цього отримайте мурал, треба садочок дитячий обладнати – замість цього черговий алкофест, треба дотаціі на пасажирські перевезення – ось вам туалет, собача буда за мільйон. Люди платять податки до місцевого бюджету, натомість, у випадку нагальної необхідності, за власний кошт ремонтують і школи і дитячі садочки, тобто платять двічі за потрібне, через те, що «команада Симчишина» їх податки використала на розважальні програми.

  • Тут лунало про проплачені мером ЗМІ, і доволі гучні звинувачення на адресу мера та його команди. Чи не боїтесь, що вони Вас звинуватять в якомусь бізнес-конфлікті чи в тому, що така позиція продиктована інтересами Ваших спонсорів?

А. Сторожук: Наразі як таких спонсорів не існує. Громадську діяльність провадили власним коштом, навіть грантів не отримували, та вона й не потребувала великих витрат, а в політичну площину я тільки перейшов минулого місяця. Тому це питання відкрите. Були пропозиції допомоги, наприклад від колишніх компаньйонів, але це ще не на часі – просто немає серйозних витрат, та вони й не плануються, адже я не збираюсь іти шляхом підкупу виборців та масованої реклами, націленої на вплив на підсвідомість виборця. А є пропозиції фінансування від осіб, в яких я не взяв би жодної копійки і у страшному сні, щоб потім не піти шляхом повернення боргів договорняками та преференціями, чим ми тоді відрізнятимемось від чинної та попередньої влади?

  • Тобто, жодних комерційних дотичностей ні з мером, ні з його командою не маєте? З чого живе батько 4-х дітей, який ще має час на громадську та політичну діяльність?

А. Сторожук: Жодних перетинів. Останнім часом змушений взяти перерву в трудовій діяльності, але як Ви бачите з попереднього трудового досвіду, виконувались досить великі проекти, які приносили непогані заробітки, що дозволяє певний час пожити на заощадження та присвятити час сім’ї та громадській і політичній діяльності. Окрім того, в свій час мені вдалось зробити вдалу інвестицію в бізнес товариша, що досі приносить хоч і невеликі, але регулярні  дивіденди.

  • Може таке ставлення до діючої міської влади та її протеже має якесь ідеологічне підгрунття?

А. Сторожук:  Жодних партій чи політичного забарвлення я не сповідую. У мене 4 дітей. Старший син є студентом магістратури, старша дочка цього року поступає у вищий навчальний заклад, молодший син навчається в коледжі, молодша дочка закінчила 1 клас. Моя ідеологія – це суто батьківське бажання зробити світ, в якому вони житимуть кращим, добрішим, зручним, з чесною, більш народною владою, ніж нині. Для будь-якого кандидата від партії інтереси партії є в пріоритеті, окрім того, праймеріз  не є незалежним та самостійним у прийнятті рішень, адже є партійна дисципліна та підпорядкованість в партійній вертикалі. Окрім того – постає питання наповнення партійної каси, а це додаткові корупційні стимули. Не хочу, аби будь які колективні або ідеологічні засади чи колегіальні рішення змушували мене йти всупереч совісті та власним переконанням. Тому, планую висуватись на на мерську посаду самовисуванцем. Хочу, щоб люди підтримували програму, а не програма підтримувала  людей, як нині у нас.

Команда Симчишина – це не щаслива панацея для міста, це зграя невігласів, яка, на хвилі Майдана, під гучні революційні гасла, узурпувала Хмельницький, пограбувала його та тепер намагається уникнути відповідальності за скоєне. Корупційні схеми, кримінальні провадження в т.ч. за нашими заявами, призначення на посади не за фаховістю, а за партійним списком, кумівство (наприклад колишній керівник Департаменту освіти Роман Миколаїв, який за словами мера був призначений на посаду як вдячність за те, що Рома надав житло Олександру, коли той переїхав до Хмельницького), відсутність жорстких реакцій на нетверезе водіння (якби жорстко покарали Кривака в свій час, не було б аналогічних випадків нетверезого водіння  Миколаївим та Середою, і взагалі які були підстави для надання Криваку службового авто?), незрозуміле збагачення партійців в рекордно короткий час (наприклад керівник УЖКГ Василь Новачок, чого варте порівняння його декларацій за 2016 та 2017 роки), зрощування тісного кола депутатів з владою і встановлення монополії, на базі відкатів (перевізники чужих не пускають та самі не не забезпечують належний рівень перевезень, вимоги до забудовників, що дозволяють будуватись лише 5-ти місцевим фірмам, та й їх власники  сидять всі у земельній комісії, кущики по 200000 гривень за 3 слоника, хизування так званою «відсутністю опозиції» та тиск на бізнес всіх незгідних, використання бюджетних коштів на саморекламу. Це не ті ознаки людської гідності, які наші нащадки повинні успадкувати від нас. Я хочу, аби наше покоління, в свідомості наступників були людьми справи, а не лицемірними алкашами, вбивцями та дряпічками.

  • Отже, Вас невпинно переслідує відчуття, що міська влада не допрацьовує. Якщо б незабаром, відбувались мерські вибори, а не парламентські з чим би Ви вийшли до людей?

А. Сторожук: Ой, після свободівцівців, місто, фактично, доведеться реанімувати. Конче необхідно припинення корупційних схем, тотальної та незаконної забудови міста і знищення зелених зон, наведення ладу в пасажирських перевезеннях та припинення корупційних схем (наприклад немає продажу квитків на АС №5), припинення забруднення Південного  Бугу (по факту не працюють існуючі реактиви через зміну хімскладу стоків за рахунок кількості побутової хімії), басейн на Зарічанській двічі куплений містом повинен для містян стати безкоштовним, розвиток технопарків не за рахунок побудови нових об’єктів, а шляхом їх розміщення на існуючих великих підприємствах всіх форм власності, переробка сміття, повернення заробітчан суто через сприяння місцевому бізнесу (децентралізація це добре, на місцевих підприємців перестали звертати увагу, а саме вони забезпечували робочі місця, після втрати яких люди змушені шукати роботу за кордоном не завжди через різницю у оплаті, яка по факту не така й велика за мінусом проживання), треба відродити дрібний та середній бізнес тут, а зарплату і зараз тут дають не нижче, ніж в Польщі (наприклад будівельники, екскаваторники і т.д.), використання бюджету не на косметику, а на вирішення тотальних проблем міста (ліфти, річка, дороги, дощові каналізації, великі автостанції-термінали при в’їзді до міста, побудова окружних доріг), паркова зона  вздовж річки тощо. Це все занедбано – за славу міста фестивалів доводиться платити подвійну цну.

Я рішуче проти лицемірства у владі, коли на хвилі народного болю та сподіваннь до влади приходять банальні злодюжки, і своїми діями крадуть у людей надію на краще буття.

Злочинна діяльність всіх свободівських ненажер, в нашому місті, постійно стає надбанням широкої громадської думки, і дедалі, набуває негативних відгуків. Жах і докори сумління охоплять тих, хто привів їх до влади. Люди вже розуміють, що художньо-цирковими перформенсами та надрозумово-непотрібними інсталяціями не сфальшуєш реальну господарчу діяльність. Тому, ці парламентські вибори, стануть знаковими для зрадників націонал-патріотичного руху – свободівців. Вони невпинно втрачають довіру людей, які відчувають прірву між обіцянками і реальними діями. Ось побачите, результати перегонів будуть разюче відрізнятись від закидів кишенькових соціологів.

  • Така впевненість повинна мати суттєве підгрунття…

А. Сторожук: Відпочатку нам було відомо про плани діючого мера розвивати  2 варіанти передвиборчої поведінки – балотуватись у ВР чи виставити кандидатуру паралельно з нікому невідомим (окрім правоохоронців та антикорупційних ГО) Діденком, що не має жодного шансу потрапити у ВР, а потім знятись на користь Діденка, підтримавши його своїм рейтингом. На мою думку – для Симчишина був би кращим перший варіант, адже маючи всі шанси на другий термін, він прекрасно розуміє, що його партія не має шансів жодних, тобто він буде мер без власної фракції. Підтримку депутатів-бізнесменів, особливо забудовників, він отримає, але це буде  обмін на поступки та преференції, тобто договорняк, їх вже не аргументуєш «інтересами партії» і не накажеш голосувати як треба. Але свободівська команда обрала таки другий варіант, хоч і дещо підкоректований – Симчишин агітує за Діденка, але не намагався виставляти власну кандидатуру. Чому? Тут якраз все зрозуміло – адже в разі балотування у ВР Симчишин показав би свій справжній рейтинг на рівні 22-24% (а не 80%, як нас намагається нав’язливо переконати свободівська пропаганда), що неминуче зіграло б свою роль на виборах мера. Ставка досить висока, тому й Симчишин не пішов на такий крок, приховуючи справжні цифри власного рейтингу.

  • Припустимо, що це так, але чому Ви вважаєте, що «технологія переносу позитивного іміджу на дружній об’єкт» не спрацює у випадку з Віталієм Діденко?

А. Сторожук: Бо свідомість більшості людей, що мешкають в Хмельницькому, не бажають, аби їх інтереси у парламенті представляв кострубатий ПТУшник. Хмельничанам не подобається, коли за комунальний рахунок містян діючий міський голова реалізовує власні політичні амбіції. Всім зрозуміло, що за людські гроші, мер хоче просунути свою людину до парламенту, аби мати поплічника-законодавця, який допоможе уникнути «команді Симчишина» карної відповідальності за скоєне. Аналогія, чи технологія переносу, в цьому випадку, не повинна спрацювати. Уявіть собі, що Діденко, до прикладу, повинен отримати не бонуси від мерства Олександра Симчишина, а великий термін ув’язнення як вбивця-Миколаїв.

  • Скажіть, а чи варто публікувати це інтерв’ю в форматі такої гостро-полемічної риторики? 

А. Сторожук: Я не стидаюсь власного бачення. Впевнений, що нинішня «команда Симчишина» – це зграя дрібних злодюжок, які, не заслуговують ні на повагу, ні на довіру, ні на успіх. Вважаю, що гріх – це не коли кажеш огидну правду, а коли мовчанкою погоджуєшся з злочином.

Довідка: Народився Артур Сторожук в 1974 році в м. Хмельницький, в 1997 році здобув освіту в Подільському Державному Аграрно-Технічному Університеті факультет ветеринарної медицини, в 2002 році закінчив Міжрегіональну Академію Управління персоналом економічний факультет, а в 2007 році Університет Україна в місті Київ за спеціальністю психологія управління.

Три вищі освіти. Починаючи з 2005 року працював проект-менеджером на великих концернах, вітчизняних та зарубіжних, реформуючи  та створюючи  з нуля різні бізнес-проекти (с/г виробництво, переробка, імпорт продуктів харчування, реформував 4 та створив 2 мережі супермаркетів (Фуршет, супермаркети Фоззі мережі Сільпо, Магеллан, ПіК в Дніпропетровську, Смак, МД-рітейл), створив 3 мережі відділень у фінансовій сфері).

 Одружений, має 4 дітей.  На місцевих виборах балотуватиметься на посаду Хмельницького міського голови.

Приєднуйтесь до нашого каналу у Telegram
Поділіться в соціальних мережах:

Популярне