Кіберполіція Хмельниччини викрила схему незаконної підміни міжнародного телефонного трафіку

Фото: https://hm.npu.gov.ua/

Фігуранти перенаправляли міжнародний телефонний трафік у внутрішню телекомунікаційну мережу мобільних операторів. У результаті міжнародні дзвінки тарифікувалися за цінами національних. 

Несанкціоноване втручання в роботу операторів стільникового зв’язку викрили співробітники відділу протидії кіберзлочинам Хмельниччини спільно зі слідчим управлінням обласної поліції.

Зловмисники за допомогою спеціального обладнання вхідний міжнародний телефонний трафік перенаправляли у внутрішню телекомунікаційну мережу мобільних операторів України. Маршрутизація відбувалася поза міжнародними центрами комутації. Обладнання підміняло оригінальний номер абонента — і міжнародні виклики тарифікувалися за цінами національних. Відтак правопорушники заробляли на значній різниці у тарифах. 

https://hm.npu.gov.ua/

Крім цього частину сім-карт, які функціонували в телекомунікаційному обладнанні, фігуранти надавали в оренду третім особам за допомогою онлайн сервісів. Ці картки використовувалися для підтримання діяльності ботоферм, що розповсюджували фейки, зокрема про вакцинацію, та підтримували діяльність терористичних організацій (Л/ДНР).

Попередньо встановлено, що збитки сягають сотень тисяч гривень.

Фігуранти розмістили обладнання в орендованому приміщенні торгового центру та у власних оселях. Правоохоронці провели шість санкціонованих обшуків, за результатами вилучено ноутбуки, GSM-модеми, GoIP-шлюзи, SIM-банки та SIM–карти вітчизняних операторів мобільного зв’язку. 

https://hm.npu.gov.ua/

За даним фактом відкрито кримінальне провадження за ч. 2 ст. 361 (Несанкціоноване втручання в роботу комп’ютерів, автоматизованих систем, комп’ютерних мереж чи мереж електрозв’язку) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає до шести років позбавлення волі. 

Процесуальне керівництво здійснює Хмельницька обласна прокуратура. Слідчі дії проводилися спільно регіональним управлінням СБУ.

Департамент кіберполіції Національної поліції України

 

Приєднуйтесь до нашого каналу у Viber та Telegram
Поділіться в соціальних мережах:

Популярне