Минулої доби зареєстровано п’ять повідомлень про вчинення шахрайств

Фото: ілюстративне

За допомогою добре відомих, але все ще дієвих шахрайських схем зловмисники виманили у довірливих громадян понад 100 тисяч гривень. Поліцейські нагадують правила безпеки, які допоможуть вберегтися від аферистів.

44-річна жителька Красилівщини отримала у месенджері повідомлення нібито від близької подруги, яка просила в борг гроші «ненадовго». Нічого не підозрюючи, потерпіла переказала близько 16 000 гривень на невідомий банківський рахунок. Коли ж жінка зв’язалася із подругою, то дізналася, що перерахувала кошти шахраям.

Те саме сталося і з 43-річним хмельничанином. Він переказав 10 000 гривень на «лікування» знайомому, а потім виявилось, що аккаунт його товариша зламали шахраї.

Жителька Летичева потрапила у пастку до «псевдобанкіра», який під приводом збільшення рівня захисту банківського рахунку дізнався персональні дані. Після цього з картки потерпілої було списано майже 75 000 гривень.

А от 18-річний житель Старокостянтинівщини втратив кошти під час онлайн-шопінгу. Юнак переказав майже 8000 гривень за ігрову приставку, яку йому так і не відправили.

За усіма фактами працівники поліції проводять перевірки. Поліцейські нагадують, що шахраї використовують різноманітні схеми, аби заволодіти чужими коштами, тож варто дотримуватися основних правил безпеки, які допоможуть вберегтися від зловмисників:

– Отримавши повідомлення від друга з проханням про грошову допомогу, не поспішайте переказувати кошти. Перетелефонуйте знайомому і перепитайте, чи все у нього гаразд

– Під час здійснення покупок онлайн, користуйтеся перевіреними сайтами і обирайте послугу післяплати

– Нікому не повідомляйте реквізити платіжних карток (CVV-код, термін дії картки), а також коди із смс-повідомлень або будь-які паролі.

Приєднуйтесь до нашого каналу у Telegram
Позначки:  
Поділіться в соціальних мережах:

Популярне