На Хмельниччині можуть зрости ціни на скраплений газ

Фото: https://suspilne.media/

Ціни на скраплений газ можуть зрости у найближчі три тижні. Вплине на зростання ціни на паливо зокрема й страйк польських перевізників на кордоні.

“30% імпорту скрапленого газу в Україну доставляють автомобілями через польський кордон. По скрапленому газу ми бачимо, що останні аукціони з продажу цього продукту – українського виробництва. Вони дозволяють спрогнозувати, що ціна на колонках може дорости до 34, 5 — 35 гривень за один літр”, — розповів директор консалтингової групи А-95 Сергій Куюн.

Ціни на пальне на Хмельниччині зростали впродовж липня до жовтня говорить начальник відділу споживчого ринку обласного Департаменту економічного розвитку Олег Гарник. За його словами, минулого місяці їх ріст призупинився. На початок цього зростає ціна на скраплений газ, інформує Суспільне.

“З першого липня у нас піднялися ставки ПДВ з 7% до 20%, тобто повернулася на попередній рівень, а також підвищилися акцизи на пальне. Ці чинники й спричинили підвищення цін на пальне”, — розповів Олег Гарник.

Завідувачка сектору контролю за регульованими цінами Держпродспоживслужби в області Олена Сологуб-Лисенко розповіла, що у листопаді на Хмельниччині, в порівнянні із червнем цього року, в середньому ціна на бензин зросла на 10 гривень, на дизпаливо — на 11 гривень, на газ для автомобілів на 7, 5 гривень.

“Середня вартість по області бензину марки 95 — 54, 38 грн, але максимальна ціна його виду палива — 59 грн. Паливо дизельне — 54, 59 грн, максимальна ціна — 59 грн. Газ скраплений коливається від 24 грн до 32 грн за літр”, — сказала Олена Сологуб-Лисенко.

Олег Гарник також каже, що страйк на кордоні не вплине на подорожчання бензину й дизелю.

“Пальне в Україну постачалось здебільшого залізничним шляхом. Автомобільним транспортом дизель та бензин — це десь було 16-18% від загального обсягу. З газом — там інша ситуація”, — говорить Олег Гарник.

Сергій Куюн розповів, що на вартість пального не вплинуть можливі блекаути: “З одного боку є попит з боку генераторів, але, з іншого боку, блекаути вони призводять до того, що зменшується споживання палива транспортом, промисловістю і так далі. Тобто воно одне інше врівноважує”.

За словами Сергія Куюна, через місяць ринок знайде альтернативу щодо каналів постачання газу, зокрема через залізницю.

Приєднуйтесь до нашого каналу у Telegram
Поділіться в соціальних мережах:

Популярне