На Хмельниччині судитимуть “смотрящого” та членів організованої ним групи вимагачів

Фото: https://khmel.gp.gov.ua/
Хмельницькою обласною прокуратурою направлено до суду обвинувальний акт щодо організованої групи із чотирьох осіб, які вимагали у місцевого мешканця 350 тис грн неіснуючого боргу. Організатора групи також звинувачують у поширенні злочинного впливу.
 
За даними слідства, під час зустрічей із чоловіком вимагачі застосовували фізичне насильство, погрози, а тому, побоюючись за своє життя, потерпілий був змушений погодитись на неправомірні вимоги.
 
Окрім того, встановлено, що організатор злочинного об’єднання упродовж 8 років, перебуваючи у статусі так званого «смотрящого», встановив та поширював злочинний вплив на території Хмельницької області.
 
Він особисто визначав осіб, відповідальних за дотримання «злодійських законів» у районних центрах області та установах виконання покарань, координував їх діяльність, а також встановлював правила поведінки серед осіб, схильних до злочинного способу життя.
 
Діяльність групи припинено прокурорами спільно зі співробітниками Управління стратегічних розслідувань в Хмельницькій області ДСР Національної поліції України при силовій підтримці спецпідрозділу КОРД.
 
Вказані особи обвинувачуються у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 189 КК України (вимагання, вчинене організованою групою, поєднане з погрозою вбивства та насильством, небезпечним для життя і здоров’я потерпілого), а організатор злочинного угрупування також у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 255-1 КК України (умисне встановлення та поширення в суспільстві злочинного впливу, вчинені особою, яка перебуває у статусі суб’єкта підвищеного злочинного впливу).
Приєднуйтесь до нашого каналу у Viber та Telegram
Поділіться в соціальних мережах:

Популярне