На Хмельниччині вперше провели трансплантацію нирки від посмертного донора

Фото: Хмельницька обласна лікарня

Вперше на Хмельниччині провели трансплантацію нирки від посмертного донора. Орган пересадили 61-річному жителю Новоушицької громади. Операцію провели 25 листопада 2023 у Хмельницькій обласній лікарні спільно з бригадою вінницьких лікарів-трансплантологів.

Про це Суспільне розповів хірург-трансплантолог, завідувач урологічного відділення Хмельницької обласної лікарні Олексій Підмурняк.

З його слів, 25 листопада 2023 року у Кам’янець-Подільській міській лікарні у 58-річної пацієнтки було діагностовано смерть мозку. Туди виїхала бригада трансплантологів з Вінницької та Хмельницької обласних лікарень і провели на місці забір двох нирок.

“Ці дві бригади приїхали у Хмельницький. Одну нирку пересадили 61-річному пацієнту- жителю Новоушицької громади, а друга “поїхала” у Вінницю — там лікарі провели трансплантацію органу вінничанину”, — розповідає хірург-трансплантолог.

Операція пройшла успішно, наразі 61-річний пацієнт перебуває в обласній лікарні і його стан — стабільний, говорить завідувач урологічного відділення.

“Трансплантацію нирки на Хмельниччині вже проводили раніше. Однак ця операція унікальна тим, що вперше в регіоні орган пересаджували не від родинного, а від померлого донора”, — зазначив Олексій Підмурняк.

Приєднуйтесь до нашого каналу у Viber та Telegram
Поділіться в соціальних мережах:

Популярне