Соціальні послуги стали ближче до військового та його родини: Кабмін вніс зміни до експериментального проєкту

Фото: ілюстративне

Кабінет міністрів України вніс зміни до Порядку реалізації експериментального проєкту із запровадження договірної форми надання соціальної послуги із соціального супроводу військовослужбовців та членів їхніх сімей під час несення військової служби у підрозділах Збройних Сил України.

Відтепер Генштаб ЗСУ, за погодження з Міноборони, визначає підрозділи Збройних Сил для участі в експериментальному проекті із можливістю переглядати такі військові частини у випадках їх розформування, реорганізації, передислокації або відсутності в місці постійної дислокації військових частин, надавачів соціальних послуг.

За новими Змінами, військовослужбовець чи члени його родини – учасники експериментального проєкту – можуть звернутися за отриманням соціальної послуги – екстрено (кризово). Підставою для цього може бути їхня особиста заява, заява командира частини, де впроваджується експеримент чи заява третьої сторони, якій стало відомо про необхідність надання послуги екстрено.

Крім того, нові зміни до Порядку регулюють також окремі питання роботи соціальних працівників, які є цивільними людьми, на території військових об’єктів.

У цьому році проєкт масштабовано до 35 підрозідлів, які визначив для участі в експерименті Генеральний штаб ЗСУ. Тоді як у минулому році цей проєкт працював лише у 5 підрозділах.

Нагадаємо, експериментальний проєкт із запровадження договірної форми надання соціальної послуги із соціального супроводу військовослужбовців та членів їхніх сімей у підрозділах Збройних Сил України стартував минулого року. Зміст послуги соціального супроводу полягає в тому, що в батальйоні розпочинають роботу соціальні працівники, які допомагають вирішувати цивільні питання та цивільні проблеми військового та його сім’ї.

Дружина військового 135-го ОБТрО Наталя Середа, військовий підрозділ якого приєднався до проєкту минулого року, розповіла, що родини цінують, коли є фахівці, які можу допомогти, підтримати, підказати, як діяти в різних випадках.

“Військові, перебуваючи на території бойових дій, де виконують своє основне завдання захистити мирне населення, зберегти наше життя, вони мають бути впевнені, що їхні сім’ї, близькі мають підтримку в цивільному житті, і в них все окей, і будь-які питання допоможуть вирішити громадські організації або відповідні структури. Буває дуже важко справитися самому, і коли ти розумієш, що на тобі, крім твоїх обов’язків як жінки, на твої плечі лягають обов’язки чоловіка, тому що його зараз немає вдома”, – сказала вона.

Прес-служба Міністерства соціальної політики

Приєднуйтесь до нашого каналу у Telegram
Поділіться в соціальних мережах:

Популярне