У Хмельницькому створили патріотичні стінописи

Фото: https://suspilne.media/

Встановити QR-коди планують біля трьох патріотичних стінописів Хмельницького. Три мурали на одній стіні створили волонтери в середмісті обласного центру.

Про це Суспільному розповіла засновниця громадської організації «Українці майбутнього» Міла Главацька.

За її словами, за QR -кодами можна буде перейти на сторінку в Інтернеті та прочитати історії персонажів цих стінописів.

«Ми наразі завершуємо текстову підтримку, бо за кожним персонажем буде стояти ціла історія, ми збираємо історії. Наприклад, якщо це військовий медик, туди буде входити історія про Тайру, і інших медиків», – розповіла Міла.

На стіні однієї із будівель, що на вулиці Грушевського, зображений військовий лікар, нацгвардієць-рятувальник та боєць на передовій. Сім волонтерів працювали над цими муралами в межах проєкту «Відважна Україна». Як розповіла художниця Аліна Гудкова, малюють мурали за допомогою спеціальних балончиків з фарбою та трафаретів.

«Це була командна робота. Малювала художниця спочатку в діджиталі, а потім, після цього розграфлювала програма і ми пошарово наносили фарбу. В базу даних заноситься розмір стіни й робиться сам трафарет, щоб він підходив під стіну», – каже Аліна

Півтора балончика незмиваючої фарби одного кольору витрачають на один мурал, додає Аліна Гудкова. Кольори вибирали патріотичних тонів.

«Ми використовуємо синю та жовту фарбу, а також ніжні поєднання, щоб краще передати незалежний дух України й, в загальному, це ж національні кольори, тому саме ці й використовуються», – говорить художниця.

Місцева жителька Наталія Тимощук так говорить про новий стінопис: «Таке треба більше робити, тому що багато людей не задумуються, що в нас в країні йде війна, просто собі живуть своїм життям, і взагалі не звертають на це увагу. І це треба людям, хоча б так показувати»

Як розповіла Міла Главацька, кошти на малюнки беруть в громадській організації. Один мурал обходиться 5 тисяч гривень. Стінописи на вулиці Грушевського створювали три дні, не працювали волонтери лише в дощову погоду.

«В нас така стихійна діяльність, ми чекали, коли перестане йти дощ, й вибралися на вулицю малювати. Багато йде часу на створення стінопису. Іноді художники приходять ввечері з роботи й домальовують, доопрацьовують ескізи нам», – каже дівчина.

Міла Главацька додає: у межах проєкту «Відважна Україна» розробили серію муралів. По місту загалом планують створити 12 образів.

Приєднуйтесь до нашого каналу у Viber та Telegram
Поділіться в соціальних мережах:

Популярне