З добудовою двох нових енергоблоків Хмельницька АЕС стане безпечнішою: чому

Фото: ХАЕС

На Хмельницькій АЕС наприкінці минулого тижня почали будувати два енергоблоки за американською технологією. Її особливість полягає у балансуванні блоків. Серед переваг — більша безпека і зниження вартості.

Про це в етері на Першому каналі Суспільного Мовлення під час національного марафону “Єдині новини” розповів заступник міністра енергетики України Микола Колісник.

За його словами, це стане історичною подією для України.

“Ми не знаємо в якому стані ми повернемо Запорізьку АЕС, тому сьогодні треба інвестувати в генерацію майбутнього. Світова тенденція – це визначення кліматично нейтральної технології генерації. Це, як відновлювальна енергія, так і атомна енергетика. І у світі якраз зараз відбувається бум відновлення технологічної ролі атомної енергетики в системі”.

Будівництво 5 і 6 енергоблоків на передовій світовій технології, яка є балансуючою, надасть змогу замістити втрачені потужності балансування нашої енергосистеми, розповів Микола Колісник.

“Це технології найбільш розвинуті у світі, тому вони мають найвищий клас безпеки по міжнародних стандартах МАГАТЕ і захисту. Тому це ті технології, які можна вважати максимально безпечними, максимально економічно обґрунтованими. Це ті інвестиції, які дають нам змогу, будучі об’єднаними з європейською енергосистемою ставати таким регіональним, енергетичним передовим хабом”.

Реалізувати цей проєкт на ХАЕС планують максимально оперативно, каже чиновник.

“Деякі речі ми мали підготовленими вже завчасно. Це нова інфраструктура, нова технологія. На сьогодні “Енергоатомом” активно вживаються дії щодо реалізації первинних кроків, які необхідні. Чітко казати про строки ми не можемо. Все-таки ми перебуваємо в активній фазі війни. Є певні обмеження і ризики, проте робота йде. Вона є пріоритетною. Тому ми будемо намагатися максимально оперативно додати до загального балансу енергомереж”.

За його словами, фахівців для зведення енергоблоків вистачає.

“У нас багато фахівців з інших атомних станцій, які мають досвід будівництва атомних станцій. Тому у нас є можливість реалізовувати такий стратегічний проєкт”.

Фінансування проєкту відбуватиметься через кредитування.

“Фінансування буде структурованим, зокрема, з різних джерел, зокрема – кредитування. Виходячи з того, що економічна обґрунтованість такого мегавата майбутнього є досить конкурентною, ми розуміємо що залучення коштів буде на найбільш конкурентних засадах. Тобто, це будуть найбільше економічно вигідні кошти через кредитування”, — зазначив заступник міністра енергетики.

Приєднуйтесь до нашого каналу у Telegram
Поділіться в соціальних мережах:

Популярне