За несплату аліментів – роботи на користь суспільству

1
Фото: tsn.ua

«Визнати винним у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.183-1 КУпАП, та  накласти на нього стягнення у виді виконання суспільно корисних робіт на строк сто вісімдесят годин». – Таку постанову виніс Полонський районний суд у справі щодо несплати батьком аліментів на утримання дитини.

Як інформує Хмельницький апеляційний суд, у 2013 році чоловік повинен був сплачувати на утримання дитини щомісяця 650 гривень. Починаючи з 2012 року і до досягнення дитиною повноліття. Проте, починаючи з 6 лютого 2018 року, аліменти на утримання 11-річного сина він не платив. Тож сума боргу станом на 1 січня 2019 року склала 47507 грн.

Такими діями чоловік скоїв адміністративне правопорушення, передбачене частиною 1 статті 183-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Це несплата аліментів на утримання дитини, що призвела до виникнення заборгованості. Сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців з дня пред`явлення виконавчого документу до примусового виконання.

«Враховуючи характер вчиненого правопорушення, наслідки що настали, дані про особу порушника, ступінь його вини, сімейний та матеріальний стан, розмір заборгованості, що утворилася, суддя обирає середню межу строку стягнення у виді виконання суспільно корисних робіт», – зазначено у постанові.

Нагадаємо, що чоловік, який заборгував аліменти і був обмежений у праві керування – попався поліцейським. 4 грудня 2018 року, на автодорозі М12 «Стрий-Знам’янка» патрульні зупинили автомобіль «BMW X5» за порушення Правил дорожнього руху. А саме за виконання обгону у забороненому місці. Під час перевірки документів, інспектори виявили, що 37-річний вінничанин тимчасово обмежений у праві керування транспортними засобами. Це відповідно до постанови ДВС за наявність заборгованості зі сплати аліментів.

Приєднуйтесь до нашого каналу у Viber та Telegram
Поділіться в соціальних мережах:

Популярне