«Слуга народу» з Хмельниччини «кнопокодавила» за свого колегу по фракції

87
Фото: .chesno.org/

Це вже третій факт неперсонального голосування за два тижні роботи парламенту нового скликання, повідомляє рух Чесно.

Як повідомляє сайт Чесно, 11 вересня, голова Верховної Ради Дмитро Разумков на пленарному засіданні відреагував на факт кнопкодавства, який здійснив позафракційний мажоритарник з Донеччини Олександр Ковальов. Спікер назвав дії нардепа “неприпустимими”. Та висловив сподівання, що після ухвалення необхідних законів це явище зникне з парламенту.
А вже менш ніж за годину після виступу Разумкова було спіймано на неособистому голосуванні депутатку від “Слуги народу” Олену Копанчук. Це вже третій факт кнопкодавства у ВРУ 9-го скликання. Також другий – серед “слуг” за два тижні роботи новообраного парламенту.

Олена Копанчук – мажоритарниця “Слуги народу” від округу №189 на Хмельниччині (місто Нетішин, Білогірський, Ізяславський, Красилівський та Теофіпольський райони). Вона кнопкодавила сьогодні о 13:32, під час голосування за законопроект про внесення змін до закону “Про будівельні норми” щодо удосконалення нормування у будівництві (№1052) за основу.

Копанчук сидить у четвертому ряду третього (якщо рахувати зліва направо) сектора сесійної зали.


 Відео Руху Чесно
Копанчук натиснула на кнопку на пульті сусіда праворуч – мажоритарника “Слуги народу” з Волині (округ №20) Вячеслава Рубльова. У результатах голосування зазначено, що обидва нардепи проголосували “за”.

Інфорграфіка Руху Чесно

“І Президент, і спікер обіцяли нам, що такого ганебного явища, як кнопкодавство, у Верховній Раді 9-го скликання не буде. Що бачимо зараз? За два тижні роботи парламенту — три кнопкодави, і це тільки ті факти, які вдалося зафіксувати ЧЕСНО. Вимагаємо знайти технічне рішення для розв’язання проблеми кнопкодавства. Або сенсорна, або біометрична кнопка. Лише покарання, як пропонують у ВРУ, проблеми не вирішить. Хто фіксуватиме порушення? Як будуть притягувати до відповідальності? Бо коли журналісти фільмують кнопкодавів, вони отримують від них погрози”, — наголошує координаторка Руху ЧЕСНО Віта Думанська.

За даними “Наших грошей”, гірничо-видобувна компанія “Подільські кар’єри”, засновницею та керівницею якої до 2019 року була Копанчук, фігурує у кримінальному провадженні про мільйонні переплати ПАТ “Сумихімпром” фірмам-”прокладкам” за вапно.

Нагадаємо, «Новини. Хмельницький» під час виборчої кампанії також писали також про бізнес, яким займалась вже нинішня депутатка. Зокрема, мова йшла про альтернативну енергетику. До цієї сфери її інтересів належать чотири свіжі, засновані у 2018-2019 роках, компанії «ЕК РАШІВКА-ПСЕЛ», «ЕК КНИШІВКА-ГОРА», ТОВ «ЕК ПЕТРІВКА-РОМЕНСЬКА» і ТОВ «ЕКОСОНЦЕ-1». Остання вже навіть отримала проект землеустрою під будівництво електростанції. Її планують зводити у Чемеровецькому районі.
Також активно пані Копанчук інвестує і в будівництво мінігідроелектростанцій. Так, до кінця 2019 року на річці Горинь у м.Славута має з’явитись нова станція. Замоником будівництва є ТОВ “СЛАВГІДРО”. Її бізнес-партнеркою у цій фірмі є Людмила Лейві – дружина одіозного Теофіпольського аграрія і бізнесмена Вадима Лейві.  Ще одна їхня спільна фірма ТОВ «Гідросвіт»  мінігідростанцію поблизу Меджибожа, що у Летичівському районі, вже запустила. У цій фірмі окрім Вадима Лейві (володіє часткою в 50% через естонську фірму «ВЛ Нордік Трейд») є ще два бізнес-партнери. Мова йде про наближеного до Вадима Лейві батька колишнього голови Теофіпольської РДА Франца Маєвського, а також про Надію Вавринчук. Остання є матір’ю Сергія Вавринчука – цивільного чоловіка, якого у своїй декларації приховала інша Зекандидатка Оксана Бочкарьова. До речі, до 2019 року, саме Оксана Бочкарьова володіла часткою в ТОВ «Гідросвіт». На момент створення фірми Сергій Вавринчук був директором Департаменту екології та природних ресурсів Хмельницької ОДА. На наше запитання про стосунки Олени Копанчук з родиною Бочкарьова-Вавринчук, кандидатка ухилилась. Вона лише зазначила, що спілкується з багатьма іншими ЗЕкандидатами також.
Під час балотування Олена Копанчук запевняла, що до парламенту йде, адже вона юристка і як ніхто знає, де закон не працює і які зміни потрібно вносити.
Наші колеги із сайту «Є», проаналізували декларацію депутатки. Обраниця окрім мільйонних статків вказала також нерухомість в анексованому Криму.
Раніше, як повідомляє «Українська правда», 3 вересня Верховна Рада направила на розгляд Конституційного суду законопроект Президента Володимира Зеленського №1027 . А саме про додаткові підстави дострокового припинення повноважень народного депутата, зокрема за кнопкодавство. Факт неособистого голосування глава держави пропонує встановлювати через суд.
Олена Копанчук попросила вибачення на своїй особистій сторінці у Facebook. Вона зазначила, для неї «було важливо, щоб даний законопроект, який спрямований на покращення майбутнього України, був проголосований, і тому емоційно, без усвідомлення наслідків своєї поведінки, проголосувала за колегу. Те, що я зробила – неправильно. Будьте певні, цей урок я запам‘ятаю назавжди».

Однак, у щирість вибачення депутатки повірили не усі. У коментарях користувачі вимагають, аби депутатка склала мандат.Приєднуйтесь до нашого каналу у Viber та Telegram
Поділіться в соціальних мережах:

Популярне